سینمای کودک به تیپ ،شخصیت و قهرمان نیازمند است

به گزارش ایرنا، ˈجواد شمقدریˈ شامگاه جمعه در آیین اختتامیه بیست وششمین جشنواره فیلم کودک و نوجوان در اصفهان افزود: نیاز سینمای ایران، نوجوانی است که در این راستا بتواند مشکلاتش را خود حل کند و الگو شود.

وی اظهار امیدواری کرد که با تلاش تمامی سینماگران این اتفاق باید بیفتد و سینمای کودک ارتقا پیدا کرده و به جلو برود.

به گفته شمقدری، دوره روشن فکری قبل از انقلاب اسلامی درباره سینمای کودک آفتی است که هنوز هم اثرهای منفی آن در سینما دیده می شود.

وی با بیان این که سینمای کودک باید با کودکان صحبت کند و هر آنچه خواسته آنهاست ارایه دهد، اظهارکرد: باید امید، نشاط و پیشرفت در سینمای کشورمان متجلی شود و با دست جوانان به سمت جلو حرکت کند.

رییس سازمان سینمایی کشور با اشاره به اینکه جشنواره کودک در اصفهان استمرار خواهد داشت، افزود: سال گذشته از مسوولان این استان خواستیم تا این جشنواره در اصفهان ماندگار شود و لازمه ماندگاری جشنواره در اصفهان، نیازمند تشکیل دبیرخانه دائمی است.

به گفته وی، در این راستا جشنواره فیلم های کودک و نوجوان می تواند نفس کشیده و جایی برای نمایش فیلم ها بعنوان پاتوقی برای آن ها داشته باشد.

وی تاکید کرد: در این راستا سینمای ایران بویژه سینمای کودک نیز باید با فرهنگ زیبای ایرانی، عواطف، مهر و محبت را به سراسر دنیا منتشر کند.

به گفته رییس سازمان سینمایی کشور، پیشنهادهایی در جشنواره درباره اصلاح سینمای کودک جمع آوری می شود و در این زمینه راهکارهایی ارایه خواهیم داد.

شمقدری تصریح کرد: سینمای کودک برای رسیدن به جایگاه اصلی خود، نیازمند همکاری سایر دستگاه ها بویژه آموزش و پرورش است.

بیست و ششمین جشنواره بین المللی فیلم های کودک و نوجوان بعد از پنج روز فعالیت شامگاه جمعه ۲۱ مهر در اصفهان به کار خود پایان داد.

پ/۸۱۱۴/۷۱۴۰/۱۰۱۱ ** ۱۹۱۷

انتهای پیام /*


www.irna.ir
منبع:ایرنا
بازنشر: ممتاز نیوز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *