سینما جمهوری تهران به فروش رفت

ممتازنیوز:

IMG14501119

یک زن به همراه شرکایش در مزایده فروش سه دانگ از مالکیت سینما جمهوری که توسط ستاد اجرایی فرمان امام (ره) برگزار شده بود، برنده شد.

آگهی مزایده فروش سه دانگ منافع سینما جمهوری آبان ماه در یکی از روزنامه های کشور منتشر شد این درحالی است که سینما جمهوری جز بناهای تاریخی شهر تهران محسوب می شود.

خبرگزاری مهر در روز هشتم آبان ماه اطلاع داد که ساختمان تاریخی سینما جمهوری در حد فاصل خیابان فلسطین و ابوریحان نیز با مساحت ۱۲۹۳/۲۶ متر با قیمت پایه دو میلیارد و ۵۵۰ میلیون تومان با عنوان ساختمان فرهنگی مذهبی به مزایده گذاشته شد.

در آگهی فروش این سینما آمده بود: سه دانگ مشاع از ۶ دانگ ملکیت و سه دانگ منافع سینما به صورت وکالتی واگذار می شود. ضمنا منافع سرقفلی واحدهای تجاری جز مورد واگذاری نیست.

در این مزایده از میان سه برگزیده اول، یک زن به همراه شرکایش برنده شد.

سینما جمهوری که به نام  “نیاگارا” مشهور بود، در سال ۱۳۳۷ با ۹۶۰ صندلی ساخته شد و در دهه ۴۰ اولین سینمای ایران بود که به سیستم صندلی‌های متحرک مجهز شد. در آن زمان علی حاتمی و محمد علی فردین مالکان این سینما بودند.

پیش از این  علی مصفا همسر لیلا حاتمی درباره وضعیت به وجود آمده برای سینما جمهوری و مزایده سه دانگ آن به خبرنگار مهر گفته بود: سه دانگ این سینما توسط ستاد اجرایی فرمان امام (ره) از محمدعلی فردین بازیگر سینما گرفته شده است و در حال حاضر صاحب این سه دانگ آن را به مزایده گذاشته است تا آن بخش را بفروشد.

ذره بین : اگه پس فردا اینجا رو پاساژ نکردن؟!

 

مهر


اخبار ایران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ