شارژر تقلبی بدهید; اصل بگیرید

گرد آوری توسط گروه فن آوری اطلاعات پایگاه اینترنتی خبری ممتاز نیوز

اپل اعلام کرد که پس از دریافت گزارش‌های فراوان مبنی بر عرضه شارژرهای جعلی با طراحی‌های نادرست و افزایش احتمال خطرات و مشکلات، تمامی این شارژرها را از سراسر بازار جهانی جمع‌آوری می‌کند.
 
به گزارش فارس به نقل از سلولار – نیوز، شرکت اپل از اجرای یک طرح جهانی خبر داد که بر اساس آن تمامی شارژرهای تقلبی مربوط به گوشی هوشمند آیفون از سراسر جهان جمع‌آوری می‌شوند و اگر کاربران به همراه شارژر تقلبی به یکی از شعبات اپل مراجعه کنند، با پرداخت حدود ۱۰ دلار می‌توانند شارژر اصلی را در اختیار بگیرند.
 
 این شرکت اعلام کرد که پس از دریافت گزارش‌های فراوان مبنی بر "عرضه شارژرهای جعلی با طراحی‌های نادرست و افزایش احتمال خطرات و مشکلات در این شارژرها"، تمامی آن‌ها را از سراسر بازار جهانی جمع‌آوری می‌کند.
 
لازم به ذکر است چند روز قبل منابع خبری اعلام کردند که یک زن چینی به دنبال پاسخ به یک تماس تلفنی توسط گوشی هوشمند آیفون که در حال شارژ شدن بود، کشته شد. هنوز به درستی اعلام نشده است که اپل به چه سبب تصمیم به جمع‌آوری شارژرهای تقلبی گرفته است، اما احتمال می‌رود که کشته شدن این زن چینی یکی از عوامل اصلی و اثرگذار روی این تصمیم اپل باشد.
 
شرکت اپل طی بیانیه‌ای توضیح داد که از تاریخ ۱۶ آگوست ۲۰۱۳ کاربران می‌توانند با در دست داشتن شارژر تقلبی به یکی از فروشگاه‌های اپل مراجعه کنند و در مقابل یک دستگاه شارژر اصل در اختیار بگیرند.
 
قیمت ویژه ۱۰ دلاری که اپل برای این آداپتورهای USB در نظر گرفته است برای شارژرهای هر یک از دستگاه‌های آیفون، iPad و iPod ارایه می‌شود و طرح مذکور تا تاریخ ۱۸ اکتبر به اجرا درمی‌آید.

ایستنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *