شارژ تلفن همراه به وسیله درختچه خورشیدی

۱۲م آذر ، مهر- یک طراح فرانسوی اقدام به ساخت یک درختچه ژاپنی زینتی کرده اند که با انرژی خورشید کار می‌کند و شارژ لازم را برای تلفنهای همراه و سایر دستگاه های الکتریکی فراهم کند.

ممکن است در نگاه اول این درختچه ژاپنی که از آن با عنوان بونسای یاد می کنند به نظر تزئینی برسد اما این درختچه یک شارژر تلفن همراه عالی است که می تواند جنبه تزئینی هم داشته باشد.

این درختچه خورشیدی ” Electree+” نامگذاری شده است و می تواند دستگاه های الکتریکی را که هر روز استفاده می کنیم شارژ کند.

این دستگاه به جای برگ دارای ۲۷ پنل خورشیدی سیلیکونی است و می توان جهت آن را به هر نحو خوشایند دیگری تغییر داد.

در پایه این دستگاه یک باطری پنهان شده که انرژی خورشیدی را ذخیره می کند. وقتی ظرفیت این باطری کامل باشد انرژی کافی برای شارژ دو آی پد را داشته و تلفن را ظرف چهار ساعت شارژ می کند.

درحالی که قیمت و هزینه های انرژی بالا می رود، این دستگاه به گونه ای طراحی شده تا به اشخاص علاقمند به فناوری کمک کند تلفن همراه و سایر دستگاه های الکتریکی خود را به شیوه دوستدار محیط زیست شارژ کنند.

این درختچه خورشیدی توسط ویوین مولر طراح فرانسوی خلق شده و دربرگیرنده یک پورت یو اس بی در قسمت پایین دستگاه است.

این طراح اظهار داشت از ملاحظه درختهای طبیعی و توجه به این که برگهای آنها به عنوان صفحات خورشیدی طبیعی کار می کنند الهام گرفته و اقدام به ساخت این دستگاه کرده است.

این طراح آماده دریافت ۴۰۰ پیش سفارش است تا تولید تجاری آن آغاز شود. درحالی که ممکن است استفاده از این دستگاه می تواند هزینه های برق مصرفی را کاهش دهد، اما قیمت در نظر گرفته شده برای آن ۴۵۳ دلار است.

بونسای یا درختچه‌های مینیاتوری ژاپنی هنر پرورش درختان و گیاهانی است که در اندازه کوچک ایجاد می‌شوند.

IT Iran
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *