شامپوها، خطری در کمین مادران باردار

بهمن ۱۴۰۱

پزشکان به تازگی دریافته اند که حتی شامپوها نیز می توانند یک عامل خطرساز برای مادران باردار باشند و بر سلامت جنین تاثیر مخرب بگذارند.

به گزارش خبرنگار  بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران ؛غذاهای فرآوری شده که در آنها مواد شیمیایی وجود دارد،‌ گرد و غبار و بوی مواد شیمیایی و صنعتی همگی می توانند سبب افزایش خطر سقوط جنین در مادران باردار شوند.  
 
گفتنی است: سایر لوازم و محصولات آرایشی بهداشتی مانند عطر، لاک، اسپری های دئو دورانت و حتی شامپوها نیز می توانند خطر سقوط جنین را در مادر باردار تا حدود ۲ برابر افزایش دهد.  
 
بررسی ها نشان می دهند؛ ترکیبات فتالات ها که در لاک ها وجود دارد می تواند یک عامل بسیار خطرناک برای سلامت جنین باشد همین طور اسانس و عطرهای مختلفی که در ترکیب شامپوها و صابون های بهداشتی وجود دارد می تواند ما را در معرض ریسک از دست دادن بچه قرار دهد.  
 
پزشکان توصیه می کنند: تا مادران سعی کنند تا حد امکان در معرض بوییدن عطرهای مختلف قرار نگیرند و یا در محیطی دارای تهویه مناسب است از این نوع محصولات استفاده کنند.  
 
پزشکان هم چنین به مادران باردار توصیه می کنند: تا در حد توان از دست زدن به پول نقد خودداری کنند زیرا می تواند سبب جذب آلودگی از طریق دست آنها و آسیب به جنین شود. /ع۲

انتهای پیام/


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

تا این لحظه ۱نظر ثبت شده
  1. نازنین گفت:

    مطالبتون بسیار عالی و جامع بود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *