شانس قبولی در کنکور۷۰ درصد

جام جم آنلاین: سرپرست سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به آغاز رقابت بیش از یک میلیون داوطلب در آزمون سراسری سال۹۱ از صبح فردا، گفت: شانس قبولی داوطلبان در کنکور امسال به ۷۰ درصد افزایش یافت.

ابراهیم خدایی ، با اشاره به ظرفیت پذیرش کنکور ۹۱، اظهار کرد: ظرفیت پذیرش کنکور امسال بر اساس ظرفیت‌هایی که تا کنون توسط دانشگاه‌ها اعلام شده است، ۶۶۰ هزار نفر است که ممکن است این میزان تغییر کند ولی با این وجود مطمئنا نسبت به سال گذشته حدود ۱۰۰ هزار نفر افزایش ظرفیت خواهیم داشت.

وی با اعلام خبر شانس ۷۰ درصدی کنکوری‌ها در سال ۹۱ برای پذیرش، تصریح کرد: با احتساب غایبین شانس قبولی داوطلبان کنکور امسال ۷۰ درصد است البته شانس قبولی داوطلبان در گروه‌های آموزشی مختلف متفاوت خواهد بود.

سرپرست سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به برگزاری کنکور سراسری ۹۱ برای دوره‌های روزانه، نوبت دوم، نیمه حضوری دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی، پیام نور، غیرانتفاعی و غیردولتی و دانشگاه‌های ویژه فرهنگیان از فردا ،اظهارداشت: برای شرکت در این آزمون یک میلیون و ۶۶ هزار و ۱۴۱ نفر ثبت‌نام کرده‌اند که از این تعداد ۶۳۹ هزار و ۹۸۲ داوطلب زن و ۴۲۶ هزار و ۱۵۹ داوطلب مرد هستند.

وی در خصوص تعداد داوطلبان کنکور ۹۱ به تفکیک گروه‌های آزمایشی مختلف، گفت: در گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی ۲۶۰ هزار و ۵۵ نفر، گروه آزمایشی علوم تجربی ۴۴۹ هزار و ۹۵۵ داوطلب، گروه آزمایشی علوم انسانی ۳۲۵ هزار و ۱۳۵ داوطلب، گروه آزمایشی هنر ۱۷ هزار و ۸۵۸ داوطلب و گروه آزمایشی زبان‌های خارجی ۱۳ هزار و ۱۳۸ داوطلب ثبت نام کرده‌اند.(ایسنا)


jamejamonline.ir – 22 – RSS Version

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ