شبکه ورزش رویایی رو به تحقق

جام جم آنلاین: روابط عمومی سیما، جدول پخش زنده رقابت‌های پرطرفدار جام ملت‌های اروپا را اعلام کرد که بر این اساس، تعدادی از بازی‌های همزمان از شبکه ورزش به طور زنده پخش خواهد شد که این به عنوان ورود به مرحله جدی شدن آغاز به کار این شبکه تخصصی و به طور بالقوه بسیار پرطرفدار است.

ایده آغاز به کار شبکه تخصصی ورزش با توجه به انبوه فراوان طرفداران این پدیده جذاب در کشورمان سال‌هاست مطرح شده است، ولی از چندی پیش پخش آزمایشی این شبکه، فقط در شهر تهران آغاز شده و قرار است بزودی با آماده شدن امکانات فنی مجهز و ممتاز این شبکه، پخش رسمی آن نیز برای تمامی استان‌ها و حتی بینندگان مستقر در خارج از کشور آن هم با کیفیت ممتاز H.D آغاز شود.

اکنون پخش برخی مستندهای ورزشی، برخی مسابقه‌های قدیمی با صدای گوینده‌ها و گزارشگرانی معمولی، با کیفیت پخش عادی از این شبکه برای بیننده‌های تهرانی ادامه دارد؛ هرچند اقدام‌های اخیر در پخش برخی مسابقه‌های زنده و زیرنویس شدن اخبار برگزیده ورزشی، در بهبود نسبی کیفیت برنامه‌های این شبکه بی‌تاثیر نبوده است، ولی انجام برخی تغییرات جدی و سنگین در محتوا و تنوع بخشی به این برنامه‌ها کاملا لازم و اجتناب‌ناپذیر به نظر می‌رسد.

تجربه‌ها و پژوهش‌های میدانی نشان داده ذائقه بیننده‌های ورزشی کاملا علاقه‌مند به تماشا و پیگیری برنامه‌های زنده و مستقیم ورزشی (اعم از مسابقه‌ها، برنامه‌های ترکیبی، گفت‌وگو و…) صرف‌نظر از کیفیت و محتوای آن است.

در همین رابطه، مسابقه‌های فوتبال زنده و برنامه‌هایی همچون ۹۰، اخبار ورزشی و… از پربیننده‌ترین برنامه‌های تلویزیونی محسوب می‌شود بنابراین شبکه ورزشی باید در پوشش هرچه گسترده‌تر رویدادهای ورزشی و افزایش برنامه‌های زنده و چالشی تلاش کند.

علاوه بر این، توجه به ارتقای کیفیت و گسترش تنوع برنامه‌ها در ابعاد مختلف کاملا شایان توجه است.

بی‌تردید چنین شبکه موفقی در جذب و گردش منابع مالی و اقتصادی در فضای باارزش ورزش ایران نیز نعمتی بزرگ خواهد بود.

مجید عباسقلی – گروه ورزش


jamejamonline.ir – 22 – RSS Version

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *