شبکه‌ملی‌اطلاعات اولویت اصلی مردم می‌شود

فاوانیوز: رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران گفت: راه اندازی شبکه ملی اطلاعات به معنای قطع دسترسی کاربران به اینترنت نیست، بلکه با این اقدام به طور قطع اولویت انتخاب مردم سرویسهای ارایه شده در این شبکه خواهد بود.

به گزارش ممتازنیوز به نقل از ایرنا،ˈ علی حکیم جوادی ˈ روز سه شنبه در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری بین سازمان فناوری اطلاعات و معاونت رسانه مجازی صدا و سیما در خصوص راه اندازی پروژه مهر، افزود: تاکنون به غیر از اینترنت جهانی گزینه دیگری پیش روی مردم وجود نداشت ،اما اگر زمانی این گزینه ارائه شود به طور قطع مردم از آن استقبال خواهند کرد.

وی با بیان اینکه به هیچ عنوان بدنبال مسائل سلبی نیستیم، اظهار داشت: سعی می شود با افتتاح پروژه های جدید در بستر شبکه ملی اطلاعات همچون شبکه های سلامت و مالیاتی، به مردم نشان دهیم که شبکه ملی اطلاعات چه دستاوردهایی می تواند داشته باشد.
وی اضافه کرد: با توجه به خدمات دولت الکترونیک، بخشی از این خدمات در قالب شبکه ملی اطلاعات به مردم ارایه خواهد شد.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه گفت: برای پیاده سازی شبکه ملی اطلاعات، دستگاه های اجرایی و سازمان های مختلف نقش بسیار مفید و تاثیرگذاری دارند و عملا یکی از ویژگی های مهم این شبکه آن است که در قالب آن از تمام ظرفیت های کشور استفاده می شود.

حکیم جوادی سپس تصریح کرد: طی دو سال گذشته بیش از ۱۰۰ تفاهم نامه در سازمان فناوری اطلاعات به امضا رسیده است که اکنون تمام این تفاهم نامه ها فعال هستند، ضمن اینکه تاکنون فقط در حوزه اتصال دستگاه های اجرایی بیش از ۴۷ هزار دستگاه به این شبکه متصل شده اند که این رقم به طور دائم در حال گسترش است.

رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در بخش های مختلف زیرساختی، تجهیزاتی و محتوایی رسانه مهر، از تولیدات بومی استفاده شده است.
وی ادامه داد:با توجه به شاخص های جهانی فناوری اطلاعات، اگرچه ایجاد یک شبکه امتیاز خاصی است اما نکته مهم آن است که این شبکه در دسترس عموم مردم قرار گیرد.
حکیم جوادی اضافه کرد: در حال حاضر در تلاشیم تا از تمام توان کشور و توان تمام اپراتورها برای ارائه بهتر این شبکه بهره مند شویم ، چرا که با راه اندازی این شبکه می توان خدمات مختلفی را به شکل ساده به مردم ارائه کرد.

وی سپس با اشاره به ویژگی های رسانه مهر، گفت: در شبکه ملی اطلاعات سعی شده نیازهای مردم ارائه شود و مطمئنم که با راه اندازی این شبکه نخستین انتخاب مردم شبکه ملی اطلاعات خواهد بود.

فاوا نیوز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *