شبکه‌های اجتماعی ایرانی مجوز ندارند

۲۸م آذر ،

دبیر شورای عالی فضای مجازی با تاکید بر اینکه اصل ایده شبکه‌های اجتماعی مجازی را می‌پسندد، گفت: باید سعی کنیم شبکه‌های اجتماعی مجازی داخلی راه‌اندازی شود.
مهدی اخوان بهابادی با اشاره به اینکه شبکه‌های اجتماعی مجازی را فرصت می دانیم و نه تهدید، اظهار کرد: در کنار هر فرصتی، تهدیدهایی نیز وجود دارد و باید مواظب تهدیدات آن باشیم.
وی ادامه داد: با شبکه‌های اجتماعی موافق هستیم و معتقدیم اگر برای آن‌ها درست برنامه ریزی شود، می‌توانند در کشور فعالیت خوبی داشته باشند.
دبیر شورای عالی فضای مجازی ایجاد شبکه‌های اجتماعی مجازی را وظیفه دولت ندانست و اظهار کرد: بخش‌های خصوصی باید این کار را انجام دهند و باید برای گرفتن مجوز به دستگاه دولتی مربوطه مراجعه کنند.
اخوان در عین حال گفت: کمیسیون عالی تنظیم و مقررات فضای مجازی باید چارچوب شبکه‌های مجازی را مشخص می‌کند.
وی افزود: شبکه‌های اجتماعی مجازی که هم اکنون در حال فعالیت می باشند هیچ مجوزی در داخل ندارند.
به گزارش ایسنا اخوان بهابادی دبیر شورای عالی فضای مجازی با بیان اینکه اطلاعات دقیق، گزارشات رصد به صورت روزانه، جزئیات موضوعات، حتی اینکه چه موضوعی تیتر یک بوده و چه تعداد کاربر راجع به آن ابراز علاقه‌ کرده‌اند را در اختیار داریم، خاطر نشان کرد: این فعالیت‌ها وظیفه اصلی ماست.
وی در پایان عنوان کرد: شخصا معتقدم تاثیرات شبکه‌های اجتماعی مجازی نسبت به رسانه‌های عادی بیشتر است و به نوعی نباید به آنها شبکه‌های اجتماعی گفت و باید آنها را رسانه‌های اجتماعی نامید.


iTanalyze.ir
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *