شبکه العالم به نایل و یوتل ست بازگشت

۲۱فروردین به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

تابناک: پخش شبکه العالم پنج شنبه از طریق ماهواره یوتل‌ست‌۷ از سر گرفته شد و برنامه‌های این شبکه در مدار ماهواره نایل‌ست نیز در دسترس مخاطبان قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، این شبکه روی ماهواره Eutelsat 7w آپلینک شد.

فرکانس و پارامترهای پخش العالم از طریق یوتل‌ست۷، در مدار ماهواره نایل‌ست قرار دارد.

پخش برنامه‌های شبکه العالم دهم اسفند با فشارهای لابی صهیونیستی از ماهواره AB7 متوقف ‌شد.

شبکه العالم که نقش مؤثر و فعالی را در اطلاع رسانی و آگاهی افکار عمومی مخاطبان عرب در اتفاقهای مهم منطقه ای  و فرا منطقه‌ای به ویژه در جریان تحولات بیداری اسلامی در منطقه، حمله غرب به عراق، و همچنین تجاوز نظامی رژیم اشغالگر به غزه و لبنان و توطئه غرب و رژیم صهیونیستی علیه سوریه داشته است، حدود ۶ ماه قبل نیز از ماهواره هاتبرد قطع شده بود. ولی پس از پیگیری‌های بسیار العالم موفق شد دوباره به این ماهواره بازگردد.

ممانعت از انتشار یافتن دیدگاه‌ها و نظرات مخالف با جریانهای صهیونیستی و غربی پیشتر نیز همواره ادامه داشته، به صورتیکه حتی قبل از آغاز انقلابها در منطقه و اوج گرفتن بیداری اسلامی، ارسال پارازیت روی فرکانسهای شبکه العالم وجود داشته، و این امر همچنان ادامه دارد.

حدود دو سال قبل نیز پیش از آغاز بیداری اسلامی، شبکه العالم به درخواست شیخ نشین های عرب به صورت کاملا غیرقانونی از روی ماهوارههای عرب ست و نایلست حذف شد.

شبکه خبری العالم به سبب انعکاس حقایق بحران سوریه و افشای دروغ پراکنی‌های برخی شبکه‌های عربی و غربی در مورد اتفاقهای این کشور، همواره از سوی تروریست‌ها و اربابان منطقه‌ای و بین‌المللی آنها در معرض تهدید قرار داشته  است.

کارکنان العالم در سوریه نیز به دفعات مورد تهدید جانی قرار گرفته اند. حسین مرتضی خبرنگار این شبکه در سوریه بارها مجروح شده است.

براساس گزارش خبرگزاری‌های غربی، شبکه العالم گزینه اول مردم بحرین برای پیگیری خبرها و تحولات کشورشان و منطقه است.

مخاطبان شبکه العالم اکنون این شبکه را روی مدار نایل ست ماهواره آتلانتیک برد ۷  و هاتبرد و گالاکسی دریافت می‌کنند.

علاوه بر این، هم اکنون مخاطبان بسیاری از نقاط مختلف دنیا برنامه‌های شبکه العالم را از راه‌های مختلف از جمله: پخش زنده پایگاه اینترنتی اینترنتی شبکه،Live station   ، Daily motion ، YouTube،  شبکه‌های اجتماعی و نرم افزارهای متعدد موبایل، دنبال می‌کنند.


مجله اینترنتی برترین ها | پورتال خبری و سبک زندگی
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ