شب عید سال ۹۳ اسکناس نو نداریم، ۷۰ درصد مبادلات پولی با ۵ درصد اسکناس ها انجام می گردد

گردآوری شده توسط گروه اقتصاد ممتاز نیوز:

دبیرکل بانک مرکزی با اعلام اینکه برای شب عید این بانک اسکناس تازهی را روانه بازار نخواهد کرد، از برنامه ادامه توزیع اسکناس‌های موجود تا پایان سال جاری خبرداد.

خبر اقتصادی – محمود احمدی  با اعلام اینکه بانک مرکزی اسکناس تازهی را برای شب عید روانه بازار نخواهد کرد، افزود: البته این بانک طرح هایی را برای اسکناس های تازه ۲۰ و ۵۰ هزار تومانی تهیه و ارائه کرده است. 

دبیرکل بانک مرکزی ادامه داد: اما با توجه به اینکه به احتمال بسیار بسیار انتشار یافتن ایران چک ۵۰ و ۱۰۰ هزار تومانی در بودجه سال ۹۳ تائید خواهد شد، اسکناس های درشت بانک مرکزی منتشر نخواهد شد. 

وی در مورد ورود اسکناس نو به بازار ر پایان سال گفت: فعلا برنامه بانک مرکزی تا پایان سال جاری توزیع همان اسکناس های موجود در بازار است.

طراحی اسکناس‌های درشت تر در ۵۰ سوژه مختلف در بانک مرکزی انجام شده و به نقل از مقامات بانک مرکزی، چنانچه قرار باشد که اسکناس درشتی وارد بازار شود، در ابتدا اسکناس درشت ۲۰ هزار تومانی و سپس ۵۰ هزار تومانی خواهد بود. 

در حال حاضر حدود ۶۰ تا ۷۰ درصد مبادلات پولی کشور با ایران چک ۵۰ هزار تومانی صورت می گیرد و در حالی که سهم آن در ترکیب پولی (فیزیکی) ۴ تا ۵ درصد از ۸ میلیارد اسکناس است.


khabareghtesadi.com
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *