شرایط حضور کشتی‌گیران در مسابقات رسمی فدراسیون کشتی اعلام شد

۲۷م اسفند به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

با توجه به اعتراض استان‌ها مبنی بر استفاده از کشتی گیران غیر بومی

با توجه به حضور کشتی‌گیران غیر بومی در تیم‌های حاضر در رقابت‌های قهرمانی کشور و انتخابی تیمهای ملی، فدراسیون کشتی طی بخشنامه‌ای شرایط حضور کشتی‌گیران در این مسابقات را اعلام کرد.

به گزارش گروه ورزشیممتازنیوز، در این بخشنامه آمده است: نظر به اینکه تعداد زیادی از استان‌ها اقدام به جذب کشتی‌گیران درجه ۳ و ۲ سایر استان‌ها نموده و با معرفی نامه‌های متعدد نفرات غیر بومی را جهت شرکت در مسابقات معرفی و یا توسط سرپرست اعزامی در لیست ارسال شده تغییراتی ایجاد می‌گردد با اعتراض استان‌هایی که از این موضوع دوری جسته‌اند روبرو بوده و کادر اجرایی مسابقات را با مشکل مواجه نموده‌اند، از ابتدای سال ۹۲ با این موضوع شدیدا برخورد و چنانچه مشخص شود کشتی‌گیر معرفی شده جمعی استان نبوده و بصورت قرضی در مسابقه شرکت نموده است در هر مرحله‌ای از مسابقه باشد از جدول حذف خواهد شد.

بر این اساس جابجایی کشتی‌گیران با شرایط زیر بلامانع می‌باشد:

۱- کشتی‌گیرانی که در هر استانی سرباز یا دانشجو باشند با ارائه مدرک، جمعی آن استان محسوب می‌شوند.
۲- کشتی‌گیرانی که تمایل به تغییر استان خود را دارند بایستی حداقل ۶ ماه در استان قبلی فعالیت نداشته و مراتب را نیز کتبا از طریق هیأت کشتی استان جدید اعلام نمایند.
۳- کشتی‌گیرانی که در استان خود کشتی گرفته و پس از انتخاب نشدن در تیم استان با رایزنی از استان جدیدی معرفی نامه دریافت و در مسابقات شرکت می‌نمایند از جدول مسابقات حذف و به مدت ۶ ماه از فعالیت آنان جلوگیری بعمل خواهد آمد.


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *