شرایط خاکسپاری صادق تیرافکن در قطعه هنرمندان محیاست

۲۴اردیبهشت۹۲ به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

سرپرست مرکز هنرهای تجسمی در گفت‌وگو با هنرآنلاین:

به گفته امیرنیا در صورت صلاحدید خانواده صادق تیرافکن شرایط خاکسپاری این هنرمند فقید عکاس، در قطعه هنرمندان بهشت زهرا(س) محیاست.

اصغر امیرنیا سرپرست مرکز هنرهای تجسمی در گفت وگو با خبرنگار تجسمی هنرآنلاین گفت: صادق تیرافکن یکی از مهمترین عکاسان ایرانی درعرصه بین الملی بود و او با هنر عکاسی افتخارات بی شماری برای ایران در عرصه بین الملی کسب کرد.

وی افزود: حتی یک سال پیش از درگذشت اش؛ او برای ایران درعرصه بین المللی افتخارات تازهی بدست آورد. در آذرماه سال قبل که آثارش از سوی مرکز هنرهای تجسمی و موزه هنرهای معاصر تهران در پانزدهمین دوسالانه بین المللی هنر آسیایی بنگلادش ۲۰۱۲ ارائه شد، تندیس دوسالانه، مدال طلا، دیپلم افتخار و جایزه نقدی دوسالانه را دریافت کرد .

امیرنیا ادامه داد: اما در زمان حیاتش به سبب بیماری هرگز فرصتی فراهم نشد که جوایز و مدال او را به او تقدیم کنیم؛ ما قصد داشتیم که درشرایط عمومی خوبی برای او بزرگداشتی برگزار کنیم و از افتخارات او تجلیل کنیم که چنین امری میسر نشد و مدال و جوایز او همچنان در موزه هنرهای معاصر مانده است و ضمن برپایی مراسم بزرگداشتی برای او مدال و جوایزش را به خانواده اش تقدیم خواهیم کرد.

وی دربارهٔ حمایت های مرکز هنرهای تجسمی برای تامین هزینه انتقال پیکر صادق تیرافکن گفت: با توجه به اینکه هزینه های انتقال صادق تیرافکن از کانادا به ایران بالاست، هنوز برنامه ریزی برای تامین این هزینه ها نکرده ایم؛ اما پس از انتقال پیکر او به ایران؛ شرایط برای تشییع او از مقابل موزه هنرهای معاصر و خاکسپاری در قطعه هنرمندان فراهم است.

امیرنیا دربارهٔ شرایط خاکسپاری یک هنرمند در قطعه هنرمندان گفت: با توجه به کمبود فضای قطعه هنرمندان؛ طبق برنامه ریزی که صورت گرفته از این پس تنها هنرمندان درجه اول در این قطعه به خاک سپرده خواهند شد و صادق تیرافکن هم یکی از هنرمندان طراز اول کشور بود.

سرپرست مرکز هنرهای تجسمی همچنین دربارهٔ افزایش فضا به قطعه هنرمندان گفت: با توجه به کمبود فضای این قطعه باید وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با شهرداری و سازمان بهشت زهرا مذاکراتی انجام بدهد تا فضای تازهی برای گسترش این قطعه فراهم شود.

انتهای پیام/

۳۲/۳۲


آخرین خبرها
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ