شرط ادامه تحصیل فارغ التحصیلان دیپلم

جام جم آنلاین: فارغ التحصیلان دیپلم و پیش دانشگاهی چنانچه ظرف مدت یکسال از تاریخ فراغت در مقطع متوسطه در دانشگاه پذیرفته شوند با اخذ معافیت تحصیلی می توانند به تحصیل ادامه دهند.

به گزارش روز سه شنبه جام جم آنلاین به نقل از اداره اجتماعی سازمان وظیفه عمومی ناجا، معاون مشمولان و امور معافیت های سازمان وظیفه عمومی در خصوص شرط ادامه تحصیل فارغ التحصیلان دیپلم و پیش دانشگاهی در دانشگاه گفت: براساس قانون خدمت وظیفه عمومی، فارغ التحصیلان دیپلم و پیش دانشگاهی چنانچه ظرف مدت یکسال از تاریخ فراغت از تحصیل در مقطع متوسطه در دانشگاه پذیرفته شوند با اخذ معافیت تحصیلی می توانند به تحصیل خود ادامه دهند.

وی افزود: چنانچه تاریخ پذیرش آنان در دانشگاه پس از گذشت یکسال ازتاریخ اخذ دیپلم یا پیش دانشگاهی باشد، مجاز به تحصیل نخواهند بود.

سرهنگ محمدرضا اکبر حلوایی اظهارداشت: با توجه به اینکه قانون مذکور در آبانماه سال ۹۰ تصویب و به مورد اجرا گذاشته شده است لذا آن دسته از  مشمولانی که در خرداد ماه سال ۹۰ موفق به فراغت از تحصیل در مقطع متوسطه شده اند و در مهلت معرفی یکساله (تا پایان خرداد ماه امسال) وضعیت خدمتی خویش را مشخص نموده و وارد غیبت نشده اند، در صورتیکه تا پایان شهریور ماه ۹۱ در دانشگاه پذیرفته شوند، می توانند از معافیت تحصیلی استفاده نمایند.

معاون مشمولان و امور معافیت های سازمان وظیفه عمومی ملاک پذیرش در دانشگاه را برای کسانی که از طریق آزمون سراسری شرکت کرده اند، تاریخ اعلام نتایج قطعی آزمون و برای کسانی که بدون آزمون سراسری در دانشگاه پذیرفته می شوند تاریخ ثبت نام در دانشگاه اعلام نمود.

وی، شرط برخورداری از معافیت تحصیلی را نداشتن غیبت عنوان داشت و تاکید کرد: مشمولانی که وارد غیبت شده باشند مجاز به تحصیل نیستند و معافیت تحصیلی برای آنان صادر نخواهد شد.

سرهنگ حلوایی در خصوص ادامه تحصیل سربازان در حال خدمت، اظهارداشت: این قبیل افراد چنانچه در رشته های کارشناسی و بالاتر پذیرفته شوند به شرط نداشتن غیبت از خدمت ترخیص خواهند شد و در صورت پذیرش در رشته های مقطع کاردانی مجاز به تحصیل نمی باشند.


jamejamonline.ir – 22 – RSS Version

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *