شرط تحویل مسکن‌مهر در پرند

گردآوری توسط گروه عمران ممتازنیوز

http://www.bananews.ir/خواسته برخی پیمانکاران: ۱۰ میلیون تومان اضافه برای هر واحد
به گزارش ممتاز (BanaNews.ir) در شهر جدید پرند –منطقه‌ای که به خاطر بیشترین ساخت‌وساز مسکن‌مهر، پایتخت این طرح لقب گرفته و پاشنه‌آشیل دولت قبلی و فعلی برای خلاصی از بار مسکن‌مهر بوده و هست- تعدادی از پیمانکاران بزرگ‌مقیاس اخیرا اعلام کرده‌اند برای تحویل واحدهای مسکونی‌ به متقاضیان باید قیمت توافق‌شده، ۱۰ میلیون تومان به ازای هر واحد افزایش پیدا کند!
در پرند بیش‌از ۱۵۰ پیمانکار، در کارگاه‌های مسکن‌مهر مشغول می باشند که از این تعداد، حدود ۲۰ پیمانکار، مسوولیت ساخت نیمی از ۱۰۰ هزار مسکن‌مهر این شهر را برعهده دارند.
از میان سازنده‌های بزرگ‌مقیاس، یکی دو سازنده برای تحویل واحدهایی که ماه‌ها پیش باید واگذار می‌کردند پیش‌شرط‌های تازه‌ای گذاشته‌اند.
مسکن‌‌مهر با قیمت مقطوع مترمربعی ۳۰۰ هزار تومان سال‌های ۸۸ و ۸۹ در کل کشور کلید خورد، اما تعدادی از بزرگ‌مقیاس‌ها در همان زمان توانستند متری ۱۰ تا ۴۰ هزار تومان اضافه بر سایر سازنده‌ها، قرارداد با دولت منعقد کنند. این گروه، اکنون نیز خواسته‌ای فراتر از سایر پیمانکاران دارد.
به گزارش «دنیای‌اقتصاد» مدیران پرند هم‌اکنون با غالب پیمانکاران برای تکمیل پروژه‌های نیمه‌کاره به توافق اولیه رسیده‌اند، اما برای پذیرش درخواست افزایش ۱۰ میلیون تومانی، به بن‌بست خورده‌اند.
کل واحدهای مسکونی‌مهر با میانگین قیمت ۲۰ تا ۴۰ میلیون تومان (بدون احتساب وام) به مردم پیش‌فروش شده و پیشنهاد افزایش ۱۰ میلیونی قیمت در کنار تاخیر چندین‌ ماهه برای تحویل واحدها، بعید است مورد پذیرش پیش‌خریداران قرار گیرد، ضمن اینکه دولت نیز به احتمال خیلی زیاد، در برنامه‌ای که برای افزایش قیمت با هدف تکمیل سریع واحدها دارد، حتی فکر چنین رقمی را هم نکرده است.
سازنده‌های مسکن‌مهر مدت‌ها است به دنبال دریافت خسارت ناشی از تورم سال‌های ۹۰ و ۹۱ می باشند و افزایش دو برابری قیمت مصالح‌ساختمانی در سال۹۱ را مبنا قرار داده‌اند و خواستار افزایش قیمت مسکن‌مهر می باشند.
قیمت مسکن‌مهر سال قبل از مترمربعی ۳۰۰ هزار تومان به ۳۴۰ هزار تومان افزایش پیدا کرد، اما سازنده‌های پروژه‌هایی که امروز نیمه‌کاره مانده در حالی که باید سال پیش تحویل داده می‌شد، این افزایش را متناسب با رشد هزینه‌ها نمی‌دانند و ۱۰۰ هزار تومان افزایش دیگر در مترمربع را تقاضا دارند.

بنانیوز – ممتاز، خبرها صنعت ساختمان کشور، عمران – معماری – شهرسازی
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *