شرکت گوگل در رقابت Pwnium عدد پی جایزه می دهد!

۱۴ام بهمن ،

فاوانیوز: شرکت گوگل در رقابت Pwnium امسال به هرکسی که بتواند سیستم عامل گوگل کروم را هک کند، جایزه‌‌ای به مبلق عدد پی اهدا خواهد کرد.

به گزارش گزارش فاوانیوز به نقل از همشهری آنلاین از فوربس،‌ گوگل که پیش از این یک میلیون دلار، و سپس دو میلیون دلار را درازای موفقیت هکرها به عنوان جایزه تعیین کرده بود، در رقابت امسال که در کنفرانس CanSecWest امسال که در ونکوور برگزار می‌شود، میزان جایزه را افزایش داده و به ۳٫۱۴۱۵۹ میلیول دلار رسانده است. این رقم به عدد پی، یکی از جذاب‌ترین ارقام در علم ریاضی اشاره دارد تا به شدت رقابت برای بهبود دادن ایمنی سیستم عاملش بیافزاید.

احتمال اینکه یک هکر بتواند به تنهایی تمامی عدد پی را از آن خود کند بسیار کم است. درعوض بسیاری از رقبا در ازای هربار هک‌کردن گوگل کروم ۱۱۰ هزار و یا ۱۵۰ هزار دلار برای هر هکی که بتواند دربرابر ری‌بوت سیستم مقاومت کند دریافت خواهند کرد.

تمامی هک‌ها باید از طریق صفحات وب و بر روی مدلی ابتدایی از کروم‌بوک ۵۵۰ سامسونگ از طریق اتصال وای‌فای انجام شوند. کریس اوانز سازنده گوگل کروم در وبلاگ رسمی کروم اعلام کرد که این جایزه بزرگ می‌تواند دفاع ایمنی سیستم عامل کروم را نسبت به دیگر سیستم‌های عامل ارتقا دهد.

در رقابت‌های مشابهی که در سال قبل در کوالالامپور مالزی توسط گوگل برگزار شد هدف هک کردن مرورگر کروم بود و نه سیستم عامل کروم. گوگل رقابت Pwnium را سال قبل به عنوان جایگزینی برای رقابت Pwn2Own به راه‌انداخت تا هکرهای تجاری که اطلاعات هک‌های خود را مخفی نگه‌داشته و در ازای پول آنها را افشا می‌کنند، فضایی برای ارائه اطلاعات داشته‌باشند. گوگل ادعا می‌کند سیستم عامل کروم ایمن‌ترین سیستم‌عامل در بازار است.

فاوا نیوز
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *