شریعتمداری به ائتلاف اصلاح‌طلبان پیوست +تکذیبیه

۱۴اردیبهشت،

به گزارش مشرق به نقل از مهر، با پیشنهاد کاندیداهای عضو ائتلاف سه گانه اصلاح طلبان و موافقت شورای مشورتی ۴۶ نفره این طیف و شخص سید محمد خاتمی، شریعتمداری به ائتلاف کاندیداهای جبهه اصلاحات برای انتخابات ریاست جمهوری پیوست.

شورای مشورتی اصلاح طلبان این تصمیم را برای جلوگیری از افتراغ کاندیداهای این طیف در انتخابات آتی اتخاذ کرده است. البته تا کنون محمد شریعتمداری موافقت یا مخالفت خود را با تصمیم شورای مشورتی اعلام نکرده است، اما بر اساس آنچه او پیش از این دربارهٔ تلاش برای وحدت اصلاح طلبان عنوان کرده است، به نظر می رسد به تصمیم شورای مشورتی تمکین کرده و به عنوان یکی از اضلاع ائتلاف چهارگانه اصلاح طلبان فعالیت انتخاباتی خود را ادامه دهد.

 محمدرضا عارف، اسحاق جهانگیری و محسن مهرعلیزاده سه عضو ائتلاف منتخب شورای مشورتی اصلاح طلبان هستند. مهرعلیزاده پیش تر اعلام کرده بود که قرار است در صورت عدم کاندیداتوری آقایان هاشمی و خاتمی، بر اساس پایگاه رای و نظر سید محمد خاتمی یک نفر را به عنوان برگزیده این ائتلاف معرفی کرده و اعضای دیگر به نفع وی کنار بروند.

تکذیبیه

بهرامی سخنگوی ستاد انتخاباتی محمد شریعتمداری در واکنش به بعضی خبرها انتشار یافته مبنی بر پیوستن شریعتمداری به ائتلاف کاندیداهای اصلا‌ح‌طلب با تکذیب این خبر اظهار کرد: نمی‌دانیم ریشه این خبر از کجا است و شورای مشورتی ۴۶ نفره کیست و چگونه ساخته و پرداخته شده است.

وی با بیان این‌که از وجود چنین شورای (شورای مشورتی ۴۶ نفره اصلاح‌طلبان بی‌اطلاع هستیم) افزود: اینگونه خبرها ساخته و پرداخته ذهن‌های مریضی است که می خواهند با تولید این خبرها واکنش‌هایی دیگران برانگیزند، من این خبر را تکذیب می‌کنم چرا که چنین ائتلافی وجود ندارد.

البته آقای شریعتمداری از ابتدا به دنبال ایجاد وحدت میان هم کاندیداهای اصلاح‌طلب و هم اصول گرا بوده است؛ چراکه معتقدند تعدد بسیار کاندیداها سبب سردرگمی مردم، شکستن آرا و پیروزی کاندیدای منتخب با فاصله رای کم خواهد شد که به مصلحت نیست. تلاش‌هایی از سوی ایشان برای وفاق میان کاندیدای مختلف جریان‌های گوناگون سیاسی انجام شده است، ایشان مذاکرات مختلفی با‌آقای خاتمی و هاشمی نیز داشته‌اند که اگر این بزرگواران صلاح بدانند به موقع منتشر خواهد شد. چراکه اصولا با آمدن یا نیامدن آقای هاشمی و آقای خاتمی شکل حضور هم جریان اصلاح‌طلب و هم اصول‌گرا متفاوت خواهد شد.

وی در پایان اظهارات خود بر رعایت اخلاق رسانه‌ای از سوی رسانه‌ها و جلوگیری از انتشار یافتن خبرها غیررسمی و غیرمعتبر تاکید کرد.

در خبرها آمده بود به پیشنهاد کاندیداهای عضو ائتلاف سه گانه اصلاح‌طلبان و موافقت شورای مشورتی ۴۶ نفره این طیف و شخص سید محمد خاتمی شریعتمداری به ائتلاف کاندیداهای جبهه اصلاحات برای انتخابات ریاست جمهوری پیوست.

باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ