ششمین مدال طلا بر سینه فرزین درخشید

خبرگزاری مهر: وزنه بردار دسته ۵/۸۲ کیلوگرم کشورمان مدال طلای مسابقات وزنه برداری پارالمپیک لندن را به گردن آویخت و جمع مدال‌های کاروان کشورمان را در چهاردهمین دوره بازی‌ها دو رقمی کرد. این ششمین مدال طلای کاروان “دلوار” در این دوره از بازی‌ها بود.

ششمین روز بازی‌های پارالمپیک لندن امروز سه شنبه با رقابت وزنه برداران معلول در دسته ۵/۸۲ کیلوگرم پیگیری شد که مجید فرزین نماینده کشورمان در این وزن بود.

فرزین در این رقابت با مهار وزنه ۲۳۷ کیلوگرمی عنوان نخست و مدال طلا را به خود اختصاص داد. این وزنه بردار ۲۸ ساله ابتدا وزنه ۲۳۳ کیلوگرمی را پرس کرد و در حرکت دوم موفق به مهار وزنه ۲۳۵ کیلوگرمی شد.

در دسته ۵/۸۲ کیلوگرم مسابقات وزنه برداری پارالمپیک لندن، “ژائو فی گو” از چین با پرس وزنه ۲۲۸ کیلوگرمی دوم شد و “متوالی ماتانا” از مصر با مهار وزنه ۲۲۷ کیلوگرمی عنوان سوم را کسب کرد.

بدین ترتیب تاکنون کاروان ورزش ایران صاحب ۶ مدال طلا، ۳ مدال نقره و یک برنز در بازی‌های پارالمپیک ۲۰۱۲ لندن شده است. کاروان ورزش ایران پیش از این توسط ساره جوانمردی (مدال برنز رقابت‎های تفنگ بادی ۱۰ متر بانوان)، جلیل باقری (مدال طلای پرتاب وزنه)، محسن کائیدی (مدال طلای پرتاب نیزه) و نادر مرادی (مدال طلای وزنه برداری)، مهرداد کرم‌زاده (مدال طلای پرتاب دیسک)، روح الله رستمی (مدال طلای وزنه برداری)، عبدالرضا جوکار (مدال طلای پرتاب نیزه) و علی حسینی (مدال طلای وزنه برداری) صاحب مدال شده است.

چهاردهمین دوره بازی‌های پارالمپیک از ۸ تا ۱۸ شهریورماه به میزبانی لندن برگزار می‌شود. کاروان ورزش ایران با ۷۹ ورزشکار جانباز و معلول در ۱۳ رشته ورزشى (۱۰ رشته جانبازان و معلولان و ۳ رشته نابینایان و کم‌بینایان) با شعار “توکل، تلاش، میثاق با شهدا” در این دوره از بازی‌ها شرکت کرده است.    


مجله اینترنتی برترین ها سبک زندگی سلامت دکوراسیون موفقیت کودک

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *