شماره‌گذاری خودروهای یورو ۲ متوقف شد/ ممنوعیت برای پارس‌خودرو و زامیاد

۰۱ تیرماه به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

دبیر انجمن خودروسازان با اشاره به مصوبه دولت مبنی بر توقف شماره‌گذاری خودروهای با استاندارد یورو ۲ از ابتدای تیرماه، گفت: شماره‌گذاری بعضی محصولات زامیاد و پارس‌خودرو که با این استاندارد تولید می‌شدند، از امروز متوقف شد.

به گزارش Consbank، احمد نعمت‌بخش در گفت‌‌وگو با فارس اظهار داشت: بعضی محصولات زامیاد و  تولیدی توسط شرکت پارس خودرو که با استاندارد یورو ۲ تولید می‌شدند، از امروز شماره‌گذاری نمی‌شوند.

وی با اشاره به سه سبب اصلی عدم عرضه خودرو یورو ۴ گفت:‌ عدم عرضه سراسری سوخت، افزایش هزینه تولید و ایجاد وابستگی شدید ارزی، سه عامل عدم عرضه این خودروهاست.

عبدالله بابایی معاون بازاریابی و فروش ایران‌خودرو نیز در این باره گفت: از امروز تولید خودرو با استاندارد یورو ۲ نخواهیم داشت و در حال حاضر همه تولیدات ما با استاندارد یورو ۴ تولید می‌شوند.

وی با بیان اینکه شماره‌گذاری خودروهای تولیدی با استاندارد یورو ۴ در حال انجام است، افزود: خودروهای تولیدی با استاندارد یورو ۲ در ایران‌خودرو تعیین تکلیف شده و از این به بعد تولیدی با استاندارد یورو ۲ نخواهیم داشت.

 طبق مصوبه دولت، شماره‌گذاری خودروهای با استاندارد یورو ۲ و همچنین فاقد دو ایربگ از امروز متوقف است، هر چند بحث‌هایی در مورد مهلت‌دهی دوباره به خودروسازان از سوی دولت مطرح شده و در حال پیگیری است.‌


پایگاه خبری ساخت و ساز کشور | Consbank.com
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ