شمسایی: هدف اصلی ما نسل‌سازی و آینده‌نگری برای تیم ملی است

سرمربی تیم ملی فوتسال از برنامه‌های خود برای آینده فوتسال ایران صحبت کرد.

شمسایی: هدف اصلی ما نسل‌سازی و آینده‌نگری برای تیم ملی است

به گزارش ممتاز نیوز، وحید شمسایی، سرمربی تیم ملی فوتسال گفت: مباحث اصلی ما در جلسات با رییس، دبیرکل و گروه فنی فدراسیون فوتبال درباره پایه‌‎گذاری مناسب برای آینده تیم ملی فوتسال بود. خوشبختانه دیدگاه رییس فدراسیون نیز به همین سمت و سو است. یک دوره در سال ۲۰۰۵ این کار را انجام دادیم و دو، سه سال ضرر آن را به جان خریدیم اما سال ۲۰۱۶ به هدف و خواسته مورد نظرمان رسیدیم و ۱۰، ۱۱ سال از بازیکنانی که برایشان آینده‌نگری کرده بودیم به خوبی استفاده کردیم.

وی ادامه داد: همین بازیکنان موفق به کسب افتخارات متعدد شدند و اکنون با تفکری که فدراسیون فوتبال و خودم داریم، مایلم تا مسیر تیم‌های پایه تا رده زیر ۱۹سال و از ۱۹ تا ۲۳سال شکل بگیرد چراکه لیگ ما از نظر سنی نسبتا مسن است و تزریق بازیکنان جوان کمی زمان می‌برد. البته تمام و کمال پای این تصمیم خواهیم ایستاد. یک اصطلاحی دارم که می‌گویم “آمدیم تا بسوزیم و بسازیم.” وحید شمسایی باشد یا نباشد، مهم آن ساختاری است که بر پایه تفکرات برنامه محور و با پشتوانه‌سازی حتی به قیمت از دست دادن یک جام یا تورنمنت پیش برود اگرنه نمی‌توانیم در آینده موفق باشیم.

تیم ملی فوتسال ایران تصریح کرد: به این منظور گروه کادرفنی بسیار باکیفیت را درنظر گرفتیم تا مسیر را هموار کنیم. از دکتر شهاب سفال‌منش که از مدرسان AFC و FIFA و ساکن کاناداست خواهش کردم تا به ایران بیاید و دو کار را انجام بدهد. سفال‌منش هم از نظر کارهای فیزیکی و بدنسازی قوی است و هم در طراحی تمرین. البته در حال مذاکره با یک تمرین دهنده تخصصی هستیم و با رییس فدراسیون درباره نیاز به یک تمرین دهنده سطح بالا صحبت کردم. مصطفی نظری نیز که بهترین دروازه بان سال ۲۰۰۹ جهان بوده و عناوین بسیار زیادی دارد. در نهایت هدف ما این است که در کنار هم برای تیم ملی فوتسال بزرگسالان نسل‌سازی کنیم و پای این مسئله هم بایستیم و هیچ ترسی هم از آن نداریم.

شمسایی در ادامه اظهار داشت: پس از صحبت با رییس فدراسیون ارتباطات مختلفی با مربیان خارجی برقرار کردیم. بسیاری از دوستان هم که سابقه ارتباط با مربیان را داشتند برای کمک تماس گرفتند اما در نهایت خودم به سفال منش گفتم که کارها را پیش ببرد. حتی شب گذشته از طریق فضای مجازی به صورت چهار نفره مذاکره‌ای داشتیم و سفال منش نیز صحبت و مسیر پیش رو را برایشان ترجمه و تشریح کرد. در واقع در حال مذاکره با گزینه‌هایی هستیم که می‌توانند تاثیرگذار باشند. امیدواریم به روزهای خوش برسیم، سختی‌های زیادی وجود دارد اما اطمینان دارم که برنامه طولانی مدت می‌تواند مسیر فوتسال ایران را تضمین کند.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ