شناسایی عوامل دخیل در توسعه تسلیحات بیولوژیکی در اوکراین/نمایندگان پنتاگون در لیست عاملان

کمیته تحقیقات روسیه افرادی که در توسعه تسلیحات بیولوژیک در اوکراین نقش دارند را شناسایی کرد که در میان آنان نمایندگان وزارت دفاع و شرکت‌های آمریکا هم به چشم می‌خورد.

شناسایی عوامل دخیل در توسعه تسلیحات بیولوژیکی در اوکراین/نمایندگان پنتاگون در لیست عاملان

به گزارش ممتاز نیوز، الکساندر باستریکین، رئیس کمیته تحقیقات روسیه در گفت‌وگو با خبرگزاری راشا تودی گفت: تحلیل اسناد به دست آمده به شناسایی دقیق افراد دخیل در فعالیت‌های نظامی بیولوژیک در اوکراین کمک کرد، از جمله نمایندگان شرکت‌های پیمانکاری و وزارت دفاع آمریکا.

او همچنین اعلام کرد که مسکو پرونده‌ای جنایی را در این رابطه تشکیل داده است.

این مقام روس گفت، میزان بودجه‌ای که آمریکا به این پروژه‌های بیولوژیک تخصیص داده است بیش از ۲۲۴ میلیون دلار است. او گفت، آمریکا در مدرن‌سازی و تجهیز دوباره حدود ۳۰ موسسه مربوط به وزارت بهداشت و کشاورزی اوکراین و همچنین تاسیسات بهداشتی و اپیدمیولوژیک وزارت دفاع این کشور فعالیت مستمر داشته است.

باستریکین افزود: نتایج این آزمایش‌ها پیش از آغاز عملیات ویژه نظامی به مناطق تحت کنترل کی‌یف منتقل شده است.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، پیش‌تر در ماه آوریل، لیگور کریلوف، فرمانده نیروهای دفاع هسته‌ای، بیولوژیک و شیمیایی روسیه گفته بود که مقامات اطلاعات روسیه سه پهپاد اوکراینی را در منطقه خرسون سافتند که به افشانه‌های مواد شیمیایی مجهز بودند و افزود، در ژانویه ۲۰۲۲ اوکراین بیش از ۵۰ دستگاه مشابه را خریداری کرد که می‌تواند برای حمل مواد شیمیایی سمی و بیولوژیک استفاده شود.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ