شهرداری: ‌وزارت کشور مسوول بررسی است

مخازن گاز اتوبوس‌ها جان شهروندان را تهدید می‌کند

جام جم آنلاین: معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه قطعات و تجهیزات مخازن خودروهای گاز سوز به مرور دچار خوردگی می‌شوند و ضریب ایمنی آنها کاهش می‌یابد، گفت: مسوول تست مخازن گاز اتوبوس ها وزارت کشور است. وی افزود: چک کردن مخازن اتوبوس های گاز سوز رسالت خطیری است که بر عهده وزارت کشور سپرده شده و امیدواریم هم منابع مالی این مهم محقق و هم امکان تعویض مخازن ایجاد شود تا خطری از سوی خودروهای گاز سوز شهر و شهروندان را تهدید نکند.

به گزارش روز یکشنبه جام جم آنلاین به نقل از پایگاه پلیس، سید جعفر تشکری هاشمی در خصوص اظهار نظر اعضای شورای شهر مبنی بر اینکه مخازن گاز ۱۹۴۹ دستگاه اتوبوس از سال ۸۹ بازرسی نشده است و بیشتر این مخازن باید به طور کامل تعویض شوند، گفت: طبق قانون مسوولیت کنترل مخازن گاز اتوبوس های شرکت های واحد با وزارت کشور است بنابراین وزارت کشور باید سازو کار تحقق این مهم را فراهم کند.

وی افزود: در گذشته تیم هایی برای چک کردن مخازن گاز اتوبوس های شرکت واحد فرستاده بودند و هر زمان که مجددا افرادی را اعزام کنند ما آمادگی همکاری کامل برای بررسی مخازن و تعویض قطعات آن ها را داریم.

معاون شهردار تهران تصریح کرد: چک کردن و بررسی مخازن گاز اتوبوس ها و تاکسی ها، کاری کاملا فنی است و هر کس صلاحیت انجام این بررسی ها را ندارد. هر زمان وزارت کشور شرکت های صاحب صلاحیتی را برای این کار مشخص کند همکاری کامل توسط شرکت واحد اتوبوسرانی برای تست مخازن انجام می شود.

وی اظهارداشت: طبیعتا ما بضاعت مالی برای انجام این تست ها را در مجموعه اتوبوسرانی نداریم و اتوبوس های بخش خصوصی و رانندگان تاکسی هم توان مالی ندارند که نسبت به تعویض مخازن خود اقدام کنند.

تشکری تاکید کرد: انتظار می رود دولت برای چک کردن مخازن گاز اتوبوس ها و تاکسی ها هم شرکت های تخصصی را معرفی کرده و هم هزینه های این مهم را بپردازد.

وی با بیان اینکه بسیاری از مخازن گازسوز در اتوبوس ها و تاکسی ها باید تعویض شوند، تصریح کرد: تجهیزات مخازن گازسوز به مرور دچار خوردگی می شوند و ضریبی ایمنی آنها کاهش می یابد، به همین دلیل امیدواریم قبل هر حادثه ناگور نسبت به چک و تعویض قطعات این مخازن اقدام شود.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران خاطرنشان کرد: ما نامه هایی را برای مسوولان وزارت کشور، شورای شهر و سایر دستگاه ها ارسال کردیم تا ضمن تاکید بر اهمیت موضوع با استناد قانون، دستگاه های مسئول نسبت به انجام وظایف خود اقدام کنند.

وی افزود: وقتی قرار است تاکسی های شهر سوبسیدی باشند و ریال به ریال نرخ کرایه ها را وزارت کشور و فرمانداری تعیین کنند و از سوی دیگر درآمد راننده ها آن قدر کم و قطره چکانی باشد که کفاف معاششان را هم به سختی بدهد، طبیعی است که پرداختن هزینه هایی مانند چک کردن و تعویض قطعات و تجهیزات مخازم گاز در قدرت این افراد نباشد. از طرفی هیچ مرجع صالحی هم نیست که رانندگان تاکسی بتواند به آن مراجعه کنند و بگویند که مخزن خودروی ما را چک کنید و نسبت به رفع عیوب خودرویشان اقدام کنند.

تشکری اضافه کرد: متاسفانه وقتی خودروسازان خودرو را تحویل می دهند دیگر نه خودشان و نه هیچ مرجع صلاحیت داری نسبت به چک کردن و تعویض قطعات و تجهیزات مخازن گاز اقدام نمی کند و هزاران خودروی گازسوز بدون هیچ کنترلی در شهرها می شوند.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران تاکید کرد: چک کردن مخازن اتوبوس های گاز سوز رسالت خطیری است که بر عهده وزارت کشور سپرده شده و امیدواریم هم منابع مالی این مهم محقق و هم امکان تعویض مخازن ایجاد شود تا خطری از سوی خودروهای گاز سوز شهر و شهروندان را تهدید نکند.


jamejamonline.ir – 22 – RSS Version

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ