شهرداری گرگان در آستانه قهرمانی لیگ برتر بسکتبال / برد مقابل ذوب آهن در اولین پیکار

در نخستین بازی فینال لیگ برتر بسکتبال مردان ایران، تیم شهرداری گرگان برابر ذوب‌آهن به پیروزی دست یافت.

شهرداری گرگان در آستانه قهرمانی لیگ برتر بسکتبال / برد مقابل ذوب آهن در اولین پیکار

به گزارش ممتاز نیوز، سری فینال لیگ برتر بسکتبال مردان ایران از امشب (دوشنبه) ۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ با برگزاری نخستین دیدار تیم‌های ذوب‌اهن اصفهان و شهردراری گرگان آغاز شد مه در پایان این دیدار، تیم شهرداری گرگان با نتیجه ۷۲ – ۶۴ به برتری دست یافت تا فعلا یک بر صفر از حریف خود پیش بیافتد.

ترکیب ابتدایی ذوب‌آهن اصفهان:

ارسلان کاظمی، آرمان زنگنه، علیرضا اکبری، فرید اصلانی و علیرضا مرتضوی (سرمربی: فرزاد کوهیان)

ترکیب ابتدایی شهرداری گرگان:

پری‌پتی، محمد جمشیدی، اودراس، میثم میرزایی و رسول مظفری (سرمربی: مهران حاتمی)

کوارتر نخست این دیدار با عملکرد خوب هر دو تیم در حمله همراه بود. ابتدا شاگردان کوهیان با پرتاب‌های اصلانی ۷ بر صفر از حریف پیش افتادند، اما در در ادامه این تیم شهرداری بود که با درخشش «جمشیدی» نتیجه را به سود خود برگرداندند تا ۲۰ – ۱۹ پیروز کوارتر نخست شوند.

در کوارتر دوم بازی نیز باز هم این تیم ذوب‌آهن بود که کار را بهتر شروع‌ کرد. اصفهانی‌ها که قصد عقب کشیدن نداشتند، با برتری ۱۶ – ۱۷ این کوارتر را پیروز شدند تا در مجموع نیمه نخست بازی ۳۶ – ۳۶ مساوی به پایان برسد.

با شروع نیمه دوم بازی اما شاگردان مهران حاتمی نبض بازی را با درخشش «پتی» در اختیار گرفتند و ۲۴ – ۱۱ پیروز کوارتر سوم شدند تا ۶۰ – ۴۷ از حریف خود پیش بیافتند. در این کوارتر محمد جمشیدی کاپیتان گرگانی‌ها چهار خطایی شده و جای خود را به سجاد پذیرفته داد.

در کوارتر پایانی بازی شاگردان فرزاد کوهیان سعی در بازگشت به بازی داشتند که در این ناموفق بودند. با وجود اینکه اصفهانی‌ها ۱۲ – ۱۷ پیروز این کپارتر شدند، در محموع اما این تیم شهرداری گرگان مدافع عنوان قهرمانی بود که ۷۲ – ۶۴ پیروز بازی شد.

در پایان این دیدار، «پری پتی» با کسب ۳۲ امتیاز، ۷ ریباند و ۲ پاس گل برای شهرداری گرگان، با تاثیرژذاری ۳۵ بهترین بازیکن زمین شد.

مرحله فینال لیگ برتر بسکتبال مردان ایران به صورت سری ۳ از ۵ برگزار می‌شود و هر تیمی که سه بار برابر حریف خود به پیروزی دست پیدا کند، قهرمان این فصل از مسابقات خواهد شد که تا به این لحظه، گرگانی‌ها یک بر صفر پیش هستند.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *