شهردار پاریس خطاب به اصغر فرهادی : فیلمهای شما مرا به یاد ویکتو هوگو می اندازد!

ممتازنیوز:

IMG11194305

اصغر فرهادی کارگردان “گذشته” مدال ورمیل شهر پاریس را دریافت کرد و در این مراسم شهردار پاریس خطاب به وی گفت که فیلم‌هایش او را یاد آثار ویکتور هوگو می‌اندازد.

فرهادی پنجشنبه این مدال با ارزش را از دست شهردار سوسیالیست پاریس برتراند دلون در سالن هتل دوویل دریافت کرد.

دلون در هنگام اهدای این مدال گفت اصغر فرهادی مردی است که ما را با ظرایف و خلوص جامعه پر از فرهنگ ایران آشنا کرده است. او افزود نه تنها شما موجب شدید که با فیلم‌هایتان ما درک بهتری پیدا کنیم بلکه شما فردی هستید که جهان را به جایی بهتر تبدیل کرده‌اید.

او افزود: فیلم های شما مرا به یاد آثار ویکتور هوگو می اندازند.

اصغر فرهادی در این مراسم از شهردار پاریس برای فراهم کردن شرایطی که او بتواند به راحتی کار فیلمبرداری اش را انجام دهد تشکر کرد. فیلم “گذشته” در پاریس و حومه آن فیلمبرداری شد.

در این مراسم که گفته های اصغر فرهادی از زبان فارسی به فرانسوی ترجمه می شد، او بیان کرد که پاریس را برای فیلمبرداری انتخاب کرد چون او را به سوی خودش می کشید. او گفت این فیلم به او کمک کرد که حس عمیق‌تری نسبت به پاریس به دست بیاورد. علاوه بر این انتخاب نام “گذشته” هم برای او یادآور زندگی گذشته‌اش در پاریس بود.

فیلم “گذشته” در جشنواره کن موفق به کسب جایزه بهترین بازیگر زن برای برنیس بژو شد.

اصغر فرهادی با فیلم “جدایی” موفق به کسب جایزه خرس طلای ۲۰۱۱ برلین شد و جایزه سزار و اسکار فیلم خارجی سال بعد را هم گرفت.

فرهادی به عنوان مهمان افتخاری در جشنواره فیلم پاریس که از ۲۸ ژوئن تا ۹ جولای در پاریس برگزار می‌شود، حضور خواهد داشت.  


اخبار ایران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ