شهریه مدارس سمپاد رایگان است

ممتاز نیوز: وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد: شهریه مدارس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان’سمپاد’ برای فرزندان فرهنگی (معلمان) رایگان است.

به گزارش روز شنبه ممتاز نیوز ،مدارس سمپاد مبالغی بابت شرکت در فوق برنامه ها از والدین دانش آموزان یاد شده اخذ می کند بنابر این شرکت این دسته از دانش آموزان در کلاس های فوق برنامه رایگان نیست بلکه فقط شهریه ثبت نام برای آن ها رایگان اعلام شده است.

 از آن جایی که سایر خانواده ها هزینه کلاس ها و فوق برنامه ها را پرداخت می کنند، درست نیست که از پول آن ها برای دانش آموزان فرهنگی هزینه شود براین اساس باید فرزندان فرهنگی هزینه های کلاس ها را بپردازند.

معاون مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان گفت: براساس مصوبه هیئت امنای سازمان مدارس استعدادهای درخشان «سمپاد» ۵۰ درصد شهریه مدارس غیردولتی هر شهرستان و منطقه آموزشی است و به عنوان شهریه این مدارس تعیین می‌شود، بر این اساس شهریه مدارس سمپاد در کشور متفاوت است.

زینی وند ادامه داد: در متوسطه اول ۳۸ساعت درسی وجود دارد که ۳۰ ساعت برنامه درسی مصوب و ۸ ساعت فوق برنامه است. کمترین میزان شهریه مصوب شهر تهران در این دوره ۲ میلیون و۹۹۰هزارتومان و بیشترین میزان آن ۶ میلیون ۸۵۶هزار تومان است.

او با بیان اینکه در متوسطه دوم نیز ۴۲ ساعت درس ارائه می شود که ۳۴ ساعت آن برنامه مصوب درسی و ۸ ساعت آن فوق برنامه است گفت: کف شهریه در این دوره ۳ میلیون و ۷۸۰ هزار تومان و سقف آن ۸ میلیون و ۴۱۹ هزار تومان است.

مدیرکل مدارس غیردولتی وزارت آموزش و پرورش گفت: در دوره پیش دانشگاهی ۴۰ ساعت درس ارائه می شود که ۱۶ ساعت آن فوق برنامه است، بر این اساس در شهر تهران کمترین میزان شهریه در این دوره ۴ میلیون و ۷۲۵ هزار تومان و بیشترین میزان آن ۱۰میلیون و ۵۲۴ هزار تومان است.

تا این لحظه ۶نظر ثبت شده
 1. محمد گفت:

  بچه های طلبه ای که در مدارس سمپاد هستند و خانواده ها وضع مالی خوبی ندارند باید چه کار کنند؟

 2. فاطمه گفت:

  آخه چرا حرف الکی میزنین واقعا که! من خودم سمپادیم والدینم هم فرهنگین سمپاد فقط و فقط یه تخفیف جزئی واسه ما در نظر میگیره که اونم جدیدا اصلا نیست، نمیخواستم نظر بنویسم ولی ترجیح دادم در مقابل دروغای شماها ساکت نمونم

 3. فخار گفت:

  چرا وزیر محترم آموزش و پرورش از پاسخ گویی برای شهریه ناعادلانه سمپاد طفره می روند کجای دنیا برای یک برنامه تشویقی که بدرد دولت در آینده می خوردمشارکت کننده را تنبیه می کنند؟ وجود مدارس سمپاد جهت الگو سازی و شناسایی استعداد هاست لطفا توضیح دهند

 4. فخار گفت:

  با سلام برای کسانیکه در آموزش و پرورش مدارس معمولی دولتی را بدون شهریه و مدارس استعداد های درخشان که آنهم دولتیست را مجبور به پرداخت می کنند واقعا متاسفم چرا وزیر محترم آموزش و پرورش توضیح نمی دهند این تشویق و الگو ساختن است یا تنبیه؟ شاید بازار گرمیست . لطفا پاسخ بدهند شاید فکر می کنندهرکه فرزندش نخبه است از امکاناتی که دولت برای آموزش رایگان تعهد کرده باید محروم شود؟مگر دولت جهت شناخت استعدادهای برتر برای برنامه ریزی های آتی خود اقدام به تاسیس این مدارس نکرد؟خواهشمندیم سریعتر پاسخگو باشند

 5. مبینا گفت:

  سلام میخاستم به رئیس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان بگم چرا اون هایی که پدر و مادرشان معلم هستند و وضع مالی خوبی دارند شهریه گرفته نشود آن وقت من که امسال برای هفتم تیزهوشان قبول شدم و قادر به پرداخت شهریه نیستم باید محروم بمونم ؟؟؟ لطفا پاسخ بدین .

 6. معلم بیچاره گفت:

  کارکنان بیمه رایگان از خدمات بیمه استفاده میکنند
  کارکنان بیمارستانها رایگان درمان میشوند
  کارکنان بانکها وام بدون بهره می گیرند
  معلمین باید پول ثبت نام بدهند

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *