شهریه دانشگاه آزاد برای دانشجویان جدید ۱۵ درصد افزایش یافت

رییس دانشگاه آزاد اسلامی از افزایش ۱۵ درصدی شهریه دانشگاه آزاد برای دانشجویان ورودی جدید خبر داد.
فرهاد دانشجو در حاشیه مراسم افتتاح پروژه‌های عمرانی واحد دماوند با اشاره به تورم ۲۳ درصدی در کل کشور، در خصوص افزایش شهریه دانشجویان در آغاز سال تحصیلی، گفت: از آنجایی که با نرخ تورم ۲۳ درصدی در کل کشور روبرو هستیم، بر اساس توافق وزارتین علوم و بهداشت مقرر شده است برای دانشجویان جدیدالورود میزان شهریه ۱۵ درصد افزایش یابد.
وی افزود: البته برای بیش از یک میلیون دانشجوی قدیمی دانشگاه، افزایش شهریه نخواهیم داشت.
رییس دانشگاه آزاد با اشاره به ایجاد منابع مالی جدید، خاطر نشان کرد: همانطور که قول دادیم در انتهای سال دوم و ابتدای سال سوم، ۲۰ درصد تخفیف شهریه برای دانشجویان اعمال می‌شود، البته از مهر امسال برای دوره‌های کاردانی و کارشناسی ناپیوسته ۲۰ درصد تخفیف شهریه در نظر گرفته شده است.
دانشجو در خصوص شهریه دانشجویان دکتری، گفت: همه دانشجویان دکتری تخصصی می‌توانند از تسهیلات ۱۰ میلیون تومان وام شهریه استفاده کنند و در صورتی که تمایل به اخذ وام نداشته باشند، می‌توانند متقابل آن از ۲۰ درصد تخفیف شهریه بهره‌مند شوند.
وی در خصوص تعداد دانشجویان ورودی جدید گفت: امسال افزایش تعداد دانشجو نسبت به سال گذشته نخواهیم داشت، چرا که بر روی کیفیت تمرکز داریم.
تعطیلی پنجشنبه‌ها از مهر ماه
رییس دانشگاه آزاد در خصوص تعطیلی روزهای پنجشنبه در دانشگاه آزاد گفت: از مهرماه تعطیلی پنجشنبه‌ها به صورت آزمایشی به مدت یک ترم تحصیلی اجرا می‌شود، البته بنده فکر می‌کنم که این مدت تمدید خواهد شد.
دانشجو افزود: در صورتی که واحدی برای برگزاری کلاسی ضرورت داشته باشد، کلاس‌ها در روز پنجشنبه می‌تواند برگزار شود و اگر کارمندان دانشگاه بنا بر ضرورت باید در روز پنجشنبه در محل کار خود حضور داشته باشند، می‌توانند از اضافه کار مازاد ۱۲۰ ساعت بهره‌مند شوند.
وی افزود: کمتر از ۱۰ درصد از اساتید ما در روزهای پنجشنبه در دانشگاه حضور دارند و ۹۰ درصد آنها در طول هفته کلاس‌هایشان تشکیل می‌شود. رییس دانشگاه آزاد در خصوص افزایش تعداد واحدهای دانشگاه آزاد، گفت: اولویت‌ ایجاد واحد در دوره تحصیلات تکمیلی و علوم تحقیقات است که البته در سال اول مسوولیتم جزو برنامه‌ها نیست.
 

۴۵۴۵

دانلود   دانلود


خبرآنلاین

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *