شهر تازه پرند رباط کریم پایتخت اداری کشور شد

ایران > دولت– تصویب طرح انتقال پایتخت اداری کشور با امضای ۱۵۲ نماینده مجلس سبب شد تا هم اکنون با جانمایی انجام شده در شهر تازه پرند رباط کریم، تعدادی از وزارتخانه‌ها به این شهر منتقل شوند.

ایسنا به نقل از فرمانداری شهرستان رباط کریم نوشت: مرتضی تمدن استاندار تهران با اعلام این خبر گفت: هم اکنون مکان‌یابی جهت انتقال وزارتخانه‌ها به شهرجدید پرند انجام شده و امروز ۴۰۰ هکتار زمین در پرند برای انتقال و ایجاد پایتخت اداری دیده شده است.

وی با بیان اینکه این طرح موضوعی فانتزی و خیالی نیست، افزود: بر اساس این تصمیم‌گیری، ساختمان وزارتخانه‌ها به شهر پرند منتقل می‌شود و بر اساس مطالعات و جانمایی شکل گرفته این اقدام باید هر چه سریعتر انجام شود.

تمدن در پاسخ به اینکه آیا شما اعلام می‌کنید که وزارتخانه‌ای از امروز می‌توانند ساختمان خود رادر پرند بنا کند، گفت: قطعأ اینگونه است ، به عنوان مثال وزارت نفت می‌تواند در این شهر زمین را ببیند و جانمایی کند، چرا که امروز پرند به مترو، فرودگاه و بزرگراه‌ها دسترسی دارد و با توجه به اینکه هر وزارتخانه در تهران چندین ساختمان دارد با اجرای این طرح، تمامی ساختمان‌های وزارتخانه‌ها تجمیع می‌شوند.

استاندار تهران در خصوص رفت‌وآمد کارکنان دولت پس از اجرایی شدن این طرح عظیم، اظهارکرد: با راه‌اندازی مترو و حمل‌ونقل عمومی این مسئله بسیار سخت نیست و سبک‌سازی به آن جهت است که وقتی فرد یا گروهی برای جلسات یا کارهای اداری از تهران و سایر استان‌ها به وزارتخانه‌ها مراجعه می‌کنند دیگر سرازیر به تهران نمی‌شوند و مستقیم به پرند می‌روند.


RSS
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

تا این لحظه ۲نظر ثبت شده
  1. ایمان گفت:

    با سلام
    من خودم از اهالی پرند هستم اول اینکه خوشحال از این مطلب شاید باشم ولی نیاز به زیر ساختهای مناسب داره وباعث رونق شهر هم میشه .

  2. پیام مجاهدی گفت:

    خیلی هم عالی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *