شواهدی از تلاش دولت ترامپ برای دستکاری در اطلاعات پاندمی کرونا

براساس گزارش یک کمیته‌ فرعی مجلس نمایندگان آمریکا درخصوص پاندمی کرونا، دولت ترامپ مقامات مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها را تحت فشار قرار داده بود تا راهنمایی‌های علمی را تغییر داده و اطلاعات لازم را درباره ویروس کرونا را از مردم پنهان کنند.

شواهدی از تلاش دولت ترامپ برای دستکاری در اطلاعات پاندمی کرونا

به گزارش ممتاز نیوز، به نوشته روزنامه دیلی میل، این اطلاعات گزیده‌ای از مصاحبه‌هایی است که کمیته فرعی مجلس نمایندگان آمریکا با مقامات متعدد “مرکز کنترل و پیشگیری بیماری” این کشور انجام داده است.

از دکتر آن شوچات، معاون سابق “مرکز کنترل و پیشگیری بیماری” آمریکا در خصوص گزارشی پرسیده شد که در آن آمده است که مقامات احساس می‌کردند که توسط دولت ترامپ “خفه” شده‌اند.

دکتر شوچات پاسخ داد: این درست همان احساسی است که بسیاری از ما داشتیم.

همچنین چندین مقام دیگر در خصوص مسائل مختلفی از جمله تلاش دولت برای دستکاری در گزارش بیماری و مرگ و میر ناشی از آن عصبانی بودند. دکتر شوچات گفت که برای اطمینان حاصل کردن از اینکه گزارش‌ها قابل تغییر نیستند، “تلاش فعالی” لازم بود.

دکتر دبورا بیرکس، هماهنگ‌کننده اقدامات علیه همه‌گیری کرونا در کاخ سفید، اظهار کرد که چگونه دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری سابق آمریکا، برای راهنمایی به مردمی که بدون علامت بودند، می‌گفت که نیازی به آزمایش ندارند.

مقامات حوزه بهداشت به شدت با این اقدامات مخالف بودند. دکتر بیرکس، دکتر اسکات اطلس، مشاور ترامپ درخصوص مسائل مربوط به همه‌گیری را مسئول این اتفاق‌ها می‌داند.

دکتر نانسی میسونیر، مدیر سابق “مرکز ملی ایمن‌سازی و بیماری‌های تنفسی” گفت که به وی گفته شد زمانی که در جلسه توجیهی ۲۵ فوریه ۲۰۲۰، او هشدارهای لازم را نسبت به خطرات کووید-۱۹ به مردم داده بود، ترامپ به شدت از این قضیه عصبی شده بود.

کمیته فرعی مجلس نمایندگان آمریکا درخواست‌های متعددی را برای کشف و شهود این قضیه ارسال کرده است و از مقامات دیگر “مرکز کنترل و پیشگیری بیماری” خواسته است تا مصاحبه‌هایی را انجام دهند.

ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا در مصاحبه‌های ضبط شده به طور خصوصی درباره ماهیت کشنده ویروس کرونا صحبت کرده بود، با این حال او اوایل سال جاری و قبل از اینکه همه‌گیری جان نزدیک به ۲۰۰ هزار آمریکایی را بگیرد، ترامپ شدت کووید-۱۹ را به طور علنی کم‌اهمیت جلوه می‌داد.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ