شواهدی دال بر ادامه نزول قیمت مسکن

گردآوری توسط گروه عمران ممتازنیوز

http://www.bananews.ir/در حال حاضر بررسی‌ها نشان می‌دهد که شاخص تورم با شاخص قیمت مسکن یکسان شده است؛ یعنی اینکه افزایش قیمت مسکن تقریبا معادل افزایش قیمت بعضی کالاهای پرمصرف شده است. تعدادی از بنگاهداران مسکن در مناطق مختلف تهران در رابطه با این مساله اظهار می‌کنند: با توجه به شرایط فعلی بعید به نظر می‌رسد که قیمت مسکن افزایش پیدا کند و از طرف دیگر تورم هم با رشد مواجه شود؛ چراکه با نرخ‌های پیشنهادی فروش فعلی، تقاضایی در بازار اندک است.
افت یا ثبات تورم در آینده بازار مسکن
به گزارش ممتاز (BanaNews.ir) یکی از فعالان بازار مسکن در جنوب تهران دربارهٔ پیش‌بینی روند قیمت مسکن در آینده به «دنیای اقتصاد» گفت: اکنون قیمت واحدهای مسکونی به سبب عدم استقبال خریداران افت پیدا کرده است، یک جو روانی در بازار تقاضا حاکم شده است که حاکی از ارزانی دوباره است. وی در ادامه افزود: این موضوع در حالی است که مصالح و کارگر ارزان نشده است و مژده ارزانی بیشتر، تنها از سوی خود خریداران وعده داده شده است و در مقابل این برخورد، فروشنده‌ها در حیرت می باشند! عبدالهی تاکید کرد: به‌اندازه‌ای بازار خرید و فروش واحدهای مسکونی راکد است که اکثر سازنده‌ها دست از ساخت‌وساز کشیده‌اند، زیرا آنها معتقدند در حال حاضر ساخت یک واحد مسکونی که متری ۲ میلیون و ۹۰۰هزار تومان هزینه دارد، اگر قرار باشد همین قیمت و حتی کمتر از این نرخ را به عنوان قیمت فروش تعیین کنند، پس سود چه خواهد شد؟ به همین خاطر سازنده‌ها به سبب شرایط فعلی ترجیح داده‌اند فعالیت خود را متوقف کنند.
تورم مسکن، محال است
افزایش نرخ تورم محال است. مشاور املاکی در غرب تهران با با بیان این مطلب گفت: قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در حوالی میدان پونک متری ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بود و در حال حاضر مالکان با پیشنهاد متری ۵ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان راضی به فروش واحدشان می باشند، اما دریغ از یک مشتری، چطور امکان دارد شاخص قیمت بیش از این رقم افزایش پیدا کند. وی یادآور شد: به همین سبب بیشتر سازنده‌ها از فروش واحدهای آماده تحویل خود، اجتناب می‌کنند یا اینکه پروژه ساخت بعدی را آغاز نمی‌کنند؛ چراکه آنها معترض می باشند که قیمت املاک کلنگی با قیمت فروش واحدهای نوساز برابری ندارد و ساخت‌وساز و فروش در شرایط کنونی بازار مسکن به هیچ عنوان سودده نیست.

بنانیوز – ممتاز، خبرها صنعت ساختمان کشور، عمران – معماری – شهرسازی
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *