شورای سیاستگذاری جشنواره موسیقی جوان تشکیل جلسه داد

۳۱اردیبهشت۹۲ به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

با حضور صاحب نظران موسیقی ایرانی

جلسه شورای سیاستگذاری جشنواره موسیقی جوان با حضور هومان اسعدی؛ دبیر این دوره از جشنواره، علی ترابی؛ مدیرعامل انجمن موسیقی ایران و اعضای شورای سیاستگذاری در انجمن موسیقی ایران برگزار شد.

به گزارش هنرآنلاین، در این جلسه علی ترابی مدیرعامل انجمن موسیقی ایران ترکیب شورای سیاستگذاری این جشنواره را در میان دیگر جشنواره های موسیقی بی نظیر خواند.

وی همچنین ضمن سپاس از حضور اساتید برجسته موسیقی ایرانی در ترکیب شورای سیاستگذاری ، انتخاب دکتر هومان اسعدی به عنوان دبیر جشنواره و همراهی برجسته ترین اساتید موسیقی با ایشان را نشان گر اعتماد و اهمیتی دانست که این جشنواره در حوزه موسیقی کلاسیک ایرانی داراست .

در ادامه این جلسه اسعدی دبیر هفتمین جشنواره موسیقی جوان نیز ضمن اشاره به سیاست های کلی جشنواره های قبل ، نیازهای امروز موسیقی کلاسیک ایرانی را مبنای تفاوت های این جشنواره با دوره های قبلی خود برشمرد.

اعضای شورای سیاستگذاری نیز ضمن اشاره به نکاتی همچون لزوم آسیب شناسی جریان آموزش موسیقی رسمی و غیر رسمی در کشور ، نقاط قوت و ضعف نوازندگان جوان سازهای ایرانی ،اهمیت تکیه و تسلط بر ردیف موسیقی ایران به عنوان خاستگاه هر گونه نوآوری و خلاقیت در موسیقی و آسیب‌های ناشی از تغییر ذائقه مخاطبان موسیقی بر نسل جوان نوازنده ، بر اهمیت برگزاری درست این جشنواره تاکید کردند.

در جلسه شورای سیاستگذاری مباحث فنی مورد نظر برای طراحی و تدوین فراخوان هفتمین جشنواره موسیقی جوان نیز مورد بررسی و تصویب قرار گرفت و مقرر شد فراخوان جشنواره به زودی منتشر و اطلاع رسانی شود.

هفتین جشنواره موسیقی جوان ایران به همت انجمن موسیقی ایران شهریورماه سال جاری در تهران برگزار خواهد شد.

پایان پیام/۴۶


آخرین خبرها
منبع:هنرآنلاین
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ