شورای نگهبان ادغام وزارت ارتباطات را منتفی کرد

۱۲م دیماه ، فارس- سخنگوی شورای نگهبان از تأیید طرح ممنوعیت ادغام وزارتخانه‌ها بدون مجوز مجلس در این شورا خبر داد که بر این اساس ادغام وزارت ارتباطات منتفی و سرپرستی نیکزاد بر این وزارتخانه نیز به پایان می‌رسد.

عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس اظهار داشت: شورای نگهبان طرح اصلاح ماده ۵۳ قانون برنامه پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران را که با اصلاحاتی در جلسه ششم دی ماه مجلس به تصویب رسیده بود، مورد بحث و بررسی قرار داد و با توجه به اصلاحات به عمل آمده، این طرح مغایر با موازین شرع و قانون اساسی شناخته نشد و به تأیید شورای نگهبان رسید.

طرح اصلاح ماده ۵۳ قانون برنامه پنجم دربارهٔ ادغام وزارتخانه‌هاست.

طبق مصوبه مجلس، دولت حق هیچگونه ادغام، انحلال یا جابجایی وزارتخانه یا سازمانی را بدون مجوز مجلس ندارد.

همچنین وکلای ملت در این قانون مقرر کردند واگذاری سرپرستی وزارتخانه‌های فاقد وزیر به وزیر دیگر ممنوع است. این حکم در مورد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز جاری است.

بر پایه این گزارش، شورای نگهبان پیش از این دو ایراد به این مصوبه مجلس گرفته بود که نمایندگان در جلسه علنی چهارشنبه هفته قبل خانه ملت، ایرادات شورا را برطرف کرده و طرح مذکور را با اصلاحاتی به تصویب رساندند.

بر اساس این گزارش طرح ادغام وزارت ارتباطات با برکناری تقی پور از وزارت ارتباطات کلید خورد که این اقدام رئیس جمهور واکنش مجلس در تصویب طرح ممنوعیت ادغام وزارتخانه‌ها بدون مجوز مجلس را در پی داشت.

بر اساس این مصوبه سرپرستی وزارتخانه‌های فاقد وزیر به وزیر دیگر ممنوع است که با این حساب باید علی نیکزاد وزیر راه و شهر سازی نیز سرپرستی وزارت ارتباطات را واگذار کند.

IT Iran
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *