شوهر عمه، پسر ۹ساله که ابتدا خفه کرد و سپس سوزاند

قاتل پسر بچه‌ای ۹ ساله‌ اهری که بعد از خفه کردن، جسد وی را آتش زده بود بازداشت شد.

علی طاحونی، فرمانده انتظامی شهرستان اهر گفت: جسد پسربچه ای در کیلومتر ۱۵ جاده اهر- ورزقان داخل کانال گاز کشف شد و مشخص شد این کودک ۹ ساله‌ بر اثر سوختگی به قتل رسیده است.

با توجه به اینکه جو شهر متشنج شده بود و عده‌ای از کودکان همسن و سال مقتول به خاطر ترسی که گریبانگیرشان شده بود از رفتن به مدرسه امتناع می‌کردند، همچنین به خاطر هول و هراسی که در بین دانش‌آموزان بوجود آمده بود، تلاش شبانه‌روزی ماموران این فرماندهی آغاز شد تا با پیدا کردن هر چه سریع‌تر قاتل، مردم شهر به ویژه دانش‌آموزان به آرامش روحی برسند. تحقیقات محلی از شاهدان حادثه این فرضیه را برای پلیس به وجود آورد که قاتل از اقوام و یا آشنایان مقتول بوده که پسر بچه بدون هیچگونه مقاومتی با وی همراه شده است. امیر رضای ۹ ساله که قربانی نقشه شوم قاتل شده بود تنها به دلیل آشنایی خانوادگی بدون هیچگونه سئوال خاصی با قاتل همراه شده است.

در صحنه قتل یک تکه دامن گلدار زنانه به همراه دو عدد طلق چراغ عقب خودروی پیکان که به تازگی تعویض شده بود به عنوان تنها سرنخ پرونده مد نظر قرار گرفت. ماموران پرونده با محور قرار دادن تکه دامن مکشوفه و طلق‌های خودرو اقدام به بررسی تعمیرگاه‌های سطح شهر کردند و پس از تحقیق و تفحص و تلاش شبانه‌روزی مشخص شد شوهر عمه امیررضا در تعمیرگاهی نزدیک محل سکونت مقتول اقدام به تعوض چراغ‌های عقب خودرو کرده است. بلافاصله از همسر مظنون دعوت شد تا تکه پارچه کنار مقتول را شناسایی کند که وی اظهار کرد تکه پارچه متعلق به بنده است که به همسرم داده‌ام تا در خودرو استفاده کند.

طبق هماهنگی به عمل آمده با بازپرس پرونده، متهم دستگیر و خودروی وی توقیف شد و از همسر و بستگان متهم تحقیقاتی در خصوص پرونده به عمل آمد.  متهم در بازجو یی ها ضمن اعلام رابطه خویشاوندی با خانواده مقتول، نیت شوم خود را اختلاف خانوادگی و انتقام از والدین پسربچه ۹ سال عنوان کرد و گفت که امیررضا را در راه مدرسه دیده و او را برای رساندن به مدرسه سوار ماشین کرده است اما در مسیر از بردن او به مدرسه منصرف شده و به بهانه گردش، امیررضا را به اطراف سدستارخان اهر برده و در آنجا در کنار آب، ابتدا او را خفه کرده و با استفاده از بنزینی که در ماشین داشته جسد وی را آتش زده است. 

متهم، جسد را در حالی که نیمه جان بوده در کنار جاده داخل کانال لوله گاز انداخته و از محل متواری شده است اما به علت دستپاچگی دستمال و طلق چراغ‌ها را در محل انداخته است.

۴۷۲۸۲

دانلود   دانلود


خبرآنلاین

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ