شیوه انتقال مفاهیم دینی به کودکان در رادیو معارف

۲۱اردیبهشت۹۲ به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

پاسخ به پرسش‌های خود در مورد شیوه‌های انتقال مفاهیم دینی به کودکان را در برنامه «پرسمان تربیتی کودک و نوجوان» رادیو معارف بشنوید.

به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از روابط عمومی رسانه ملی؛  برنامه زنده «پرسمان تربیتی کودک و نوجوان» با هدف شناخت بایدها و نبایدهای تربیت دینی فرزندان در هفته‌های پیش رو به پرسش‌های شنوندگان دربارهٔ شیوه‌های انتقال مفاهیم دینی به کودکان پاسخ می‌دهد. 
از نظر اسلام، به ویژه براساس سیره و رهنمودهای حضرات معصومین علیهم السلام، آموزش مفاهیم دینی از هنگام تولد آغاز می‌شود و آموزش در دوره کودکی پایه و اساس در دوره‌های دیگر است. از طرفی، آموزش صحیح و مؤثر بدون در نظر گرفتن توانایی ذهنی کودک مطلوب نیست و ممکن است کودک را نسبت به یادگیری دلسرد کند  و یا در یادگیری او اختلال ایجاد نماید. از این رو، آموزش مفاهیم دینی به کودکان گرچه امری بسیار مقدس و والا است، اما موفقیت درآن، در گرو آگاهی و شناخت اصول و روش‌های آموزشی متناسب با آن است. 
از این رو حجت الاسلام و المسلمین سید علیرضا تراشیون مشاور خانواده و کارشناس تربیت دینی در برنامه زنده و پرمخاطب «پرسمان تربیتی کودک و نوجوان» به بحث در مورد شیوه‌های انتقال مفاهیم دینی به کودکان پرداخته و به سوالات شنوندگان در این باره پاسخ خواهد داد. 

علاقمندان به طرح سوال از کارشناس برنامه می‌توانند همزمان با پخش برنامه با تلفن‌ ارتباطات رادیو معارف به شماره‌های ۲۰۵۵۱ و ۲۰۵۵۲ با پیش شماره ۰۲۵۱ تماس حاصل نموده و سوال خود را مطرح کنند.

برنامه زنده «پرسمان تربیتی کودک و نوجوان» کاری از گروه اندیشه و حکمت به سردبیر تهیه کنندگی حمید علیخانی و اجرای رضا هدایت‌فر دوشنبه‌ هر هفته ساعت ۱۸:۰۰ از رادیو معارف پخش و تکرار آن هر سه شنبه ساعت ۱۰:۱۰ صبح به سمع شنوندگان فرهیخته و معارف جو خواهد رسید./ص


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ