شکار خودروهای فاقد معاینه با دوربین‌

شکار خودروهای فاقد معاینه با دوربین‌

شکار خودروهای فاقد معاینه با دوربین‌

ممتازنیوز: لایحه نحوه توسعه و بهبود عملکرد مراکز معاینه فنی به زودی نهایی شده و به شورای اسلامی شهر تهران ارائه خواهد شد.

سید علی رضوی مدیرعامل این ستاد با بیان اینکه در حال حاضر کنترل خودروهای فاقد معاینه فنی صرفاً از طریق پلیس انجام می‌شود ودر بخشی از لایحه مذکور نیز به موضوع استفاده از دوربین های نظارت تصویری اشاره شده است افزود : در تلاشیم تا پس از طی مراحل قانونی، از این دوربین ها به عنوان ابزاری دقیق در دست پلیس و مدیریت شهری استفاده کرده و نسبت به تشدید اعمال قانون معاینه فنی اقدام کنیم.
وی در همین ارتباط اظهار داشت: در حال حاضر بیش از ۷۰۰ دوربین نظارت تصویری در سطح شهر تهران قرار دارد که امیدواریم بر اساس پیش بینی انجام شده در طرح جامع حمل و نقل و ترافیک هر چه سریع تر این تعداد به ۱۵۰۰ عدد افزایش یابد.
دبیر کمیته ستادهای معاینه فنی کلان شهرهای کشور ابراز امیدواری کرد: با ایجاد بانک اطلاعات مشترک مراکز معاینه فنی سراسر کشور و پیوند آن با پلیس راهنمایی و رانندگی، به طور خودکار تمامی خودروهای فاقد معاینه فنی شناسایی و در مورد آن ها اعمال قانون شود و معاینه فنی از حالت دستی خارج و به طور کامل مکانیزه شود.
رضوی همچنین با اشاره به این مطلب که خوشبختانه علاوه بر سطح شهر تهران در اکثر راه های کشور نیز دوربین های نظارتی وجود دارند گفت: ما پیگیر آن هستیم تا همانند تهران پس از رایزنی با نهادهای ذیربط و از طریق قانونی چنانچه امکانات فنی این امکان را به ما بدهد در جاده های بین شهری نیز خودروهای فاقد برچسب معاینه فنی را از طریق مکانیزه کنترل کنیم.
وی در ادامه به کنترل معاینه فنی خودروها در سفرهای پیش رو اشاره کرد و گفت: با جلسات مشترکی که با پلیس راهنمایی و رانندگی و نیز پلیس راه کشور داشته ایم پیش بینی می کنیم در روزهای آینده که حجم سفر های تابستانی به طور قابل توجهی افزایش خواهد یافت، در شهر ها، مبادی ورودی و خروجی و همچنین جاده های بین شهری در خصوص خودروهای دارای نقص فنی با جدیت اعمال قانون شده و از تردد آن ها جلوگیری شود.


پرشین خودرو | RSS

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ