شکایت از مهندس سابق اپرا به اتهام فروش اسرار به موزیلا فایرفاکس

۰۹اردیبهشت،

کمپانی اپرا از مهندس سابق خود به سبب فروش اسرار به رقیب خود، موزیلا فایرفاکس شکایت کرد.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران، ظاهرا کارمند سابق اسرار تجاری را از اپرا سرقت کرده و به کمپانی موزیلا فروخته و آنها نیز اسرار را برای توسعه فایرفاکس استفاده کرده اند.
تروند ورنر هانسن، از سال ۱۹۹۹ به استخدام اپرا درآمد و در سال ۲۰۰۶ اپرا را ترک کرد اما در سال ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۰ در سمت مشاور به این کمپانی بازگشت.
حضور وی در اپرا مصادف با بعضی ابداعات در مرورگر کمپانی مانند tabbed browsing, speed dial, mouse gestures , integrated search بود که سبب شهرت اپرا در جهان شد.
اپرا در شکایت نامه خود ۳٫۴ میلیون دلار خسارت طلب کرده است.
موزیلا محصولی برنام جونیور برای آی پد ساخته و طبق ویدئویی که هانسن در آن صحبت کرده از اسرار تجاری متعلق به اپرا برای توسعه این مرورگر استفاده کرده است.
هانسن در این ویدئو دربارهٔ ویژگی هایی صحبت کرده که قبلا در اپرا استفاده شده و بکار رفته است و این زمانی است که موزیلا با مدیریت alex Limi بکار خود ادامه داده است.
هانسن سال قبل با موزیلا دست به توسعه جونیور برای آی پد زد.
هانسن حاضر نشد دربارهٔ تاریخ کارکردن اش در اپرا توضیح دهد اما گفت در حال کار کردن با وکلای خود برای رفع اتهامات وارده است.
هانسن که روی آلبوم موسیقی خود نیز کار می کند امیدوار بود از امریکا به نروژ برای این کار برگردد اما حالا باید بدلیل شکایت مطرح شده به کشور خود بازگشته و جواب دهد.
وکیل اپرا نیز از آغاز دادگاه در اواخر آگوست امسال خبر داد اما حاضر به افشای جزییات نشد.


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *