شکایت شرکت‌های اینترنتی از مخابرات استانی

رئیس شورای رقابت در واکنش به اقدام یکی از شرکت‌های مخابراتی استانی که به گفته وی در قبوض مشترکان تلفن ثابت اصول تبلیغات در زمینه اینترنت را رعایت نکرده تاکید کرد که شرکت‌های ارائه دهنده اینترنت پرسرعت شکایت خود را در این باره به شورای رقابت اعلام کرده‌اند.

به گزارش ایتنا از مهر، شرکت مخابرات استان خراسان رضوی در قبوض مشترکان تلفن ثابت خود با درج متنی تبلیغاتی اعلام کرده بود که «مشترک گرامی به منظور حفظ امنیت اطلاعات و پیشگیری از سوءاستفاده احتمالی، خدمات الکترونیک خود را از طریق اینترنت مخابرات در منزل دریافت نمایید.»

این جمله که بر روی ۲ میلیون قبض تلفن ثابت مشترکان شرکت مخابرات استان خراسان رضوی درج شد با واکنش شرکت‌های ارائه دهنده اینترنت روبرو شده است چرا که این شرکت‌ها معتقدند مخابرات این استان به صورت ضمنی به همه مشتریان خود گفته است که اگر از خدمات اینترنت غیر از مخابرات استفاده کنند، احتمال دارد سوءاستفاده صورت گیرد و در حقیقت مخابرات استان خراسان رضوی، با تخریب رقبای خود، به رقابت غیرحرفه‌ای پرداخته است.

جمشید پژویان رئیس شورای رقابت در گفت‌وگو با مهر با تاکید بر اینکه این روند به احتمال زیاد تکرار نخواهد شد، اظهار داشت: شورای رقابت در این زمینه به شرکت مخابرات ایران تذکر داده و از این شرکت خواسته که تا هر چه سریع‌تر از این اقدام شرکت مخابرات استان خراسان رضوی ممانعت به عمل آورد.

وی با بیان اینکه در عین حال از سوی شرکت‌های pap شکایاتی به این مرجع اعلام شده که در حال پیگیری آن هستیم، تصریح کرد: این روند به احتمال زیاد دیگر تکرار نخواهد شد.

پژویان با اظهار امیدواری از اینکه این روند در قبوض ماه‌های آینده این شرکت تکرار نشود، از شرکت مخابرات خواست اصول تبلیغات را رعایت کند و تاکید کرد که به طور قطع مخابرات این روند را متوقف خواهد کرد.

رئیس شورای رقابت با تاکید بر اینکه در صورتی که شکایتی از شرکت‌های اینترنتی به شورای رقابت ارسال شود به شکایات این شرکت‌ها رسیدگی خواهد شد، خاطرنشان کرد: شورای رقابت اجازه فعالیت‌های غیرعادلانه ای که صورت می‌گیرد را نخواهد داد.

وی پیش‌تر نیز این رفتار شرکت مخابرات استان خراسان رضوی را یک تخلف آشکار عنوان کرده و گفته بود باید بررسی شود که آیا این اقدام با هماهنگی شرکت مخابرات ایران صورت گرفته است یا این شرکت مخابرات استانی خودسرانه اقدام به چنین کاری کرده است.

گفته می‌شود شرکت مخابرات در ۳۰ تا ۴۰ درصد درآمد شرکت‌های ارائه دهنده خدمات اینترنت پرسرعت- pap- شریک است.
 

اخبار اخبار IT

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *