شکایت ۱۰۰ نماینده از هیات رئیسه مجلس

گردآوری توسط گروه سیاسی ممتاز نیوز

ایران > قانونگذاری – ممتازنیوز:
۱۰۰ نفر از نمایندگان مجلس با امضای نامه‌ای از طرز کار هیأت رئیسه درباره نحوه اعلام وصول سؤالات نمایندگان از وزرا و طرح استیضاح وزرا به کمیسیون اصل ۹۰ شکایت کردند.

۱۰۰ نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی با امضای نامه‌ای از طرز کار هیأت رئیسه مجلس در نحوه اعلام وصول سوالات نمایندگان از وزرا و طرح‌های استیضاح وزرا به کمیسیون‌های اصل ۹۰ و آیین‌نامه داخلی شکایت کردند.

متن کامل نامه شکایت نمایندگان از هیات رئیسه به شرح ذیل است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

ریاست محترم کمیسیون اصل ۹۰ به استناد اصل ۹۰ قانون اساسی و ریاست محترم کمیسیون آیین‌نامه داخلی به استناد ماده ۲۶

با سلام

احتراما با توجه به عملکرد سلیقه‌ای و برخلاف صریح قانون اساسی درباره رسیدگی کمیسیون آیین‌نامه و اصل ۹۰ به طرز کار هیأت رئیسه مجلس، امضاکنندگان ذیل درخواست رسیدگی خود از عملکرد هیأت رئیسه در خصوص نحوه اعلام وصول سوالات و استیضاح‌ها را که صراحتا برخلاف آیین‌نامه و قانون اساسی است، اعلام می‌کنیم.

به گزارش فارس، حمید رسایی نماینده تهران در جلسه علنی امروز خانه ملت در تذکر آیین‌نامه‌ای نسبت به عدم اعلام وصول سوالش از عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی توسط هیات رئیسه مجلس و سلیقه‌ای عمل کردن این هیأت در نحوه اعلام وصول سوالات به شدت انتقاد کرد و گفت: در کجای آیین‌نامه داخلی چنین اختیاری به هیأت رئیسه مجلس داده شده که سوالات نمایندگان از وزرا به صورت سلیقه‌ای در صحن علنی خانه ملت اعلام وصول شود؟!.

— .

RSS
منبع: همشهری
باز نشر: سایت خبری تحلیلی ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ