شکرانه بهره‌برداری از ۵۰ هزار طرح اشتغال برکت در مناطق محروم

بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام از ابتدای امسال ۵۰ هزار طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور را در مناطق محروم اجرا کرده است.

شکرانه بهره‌برداری از ۵۰ هزار طرح اشتغال برکت در مناطق محروم

به گزارش ممتاز نیوز، آیین شکرانه بهره‌برداری از ۵۰ هزار طرح اشتغال‌ زایی اجتماع‌ محور بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام در مناطق محروم و روستایی در سال تولید، پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها و اختتامیه سومین گردهمایی مجریان و تسهیل‌گران این بنیاد در سراسر کشور با حضور سیدمصطفی سیدهاشمی سرپرست ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، محمد ترکمانه مدیرعامل بنیاد برکت، محمود عسکری آزاد رییس هیات مدیره بنیاد، عارف نوروزی و سعید جعفری مدیران عامل اسبق بنیاد و معاونان و مدیران برگزار شد.

مدیرعامل بنیاد برکت در این مراسم ضمن بزرگداشت روز سیزده آبان و با تاکید بر توانمندسازی جوامع محروم از طریق اشتغال‌زایی گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۵۰ هزار طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور در مناطق روستایی و کم‌برخوردار کشور اجرا شده که ایجاد فرصت‌های کسب‌وکار برای ۱۵۰ هزار نفر را به دنبال داشته است.

محمد ترکمانه افزود: بنیاد برکت اجرای ۳۰ هزار طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور دیگر را هم تا پایان سال در دستور کار دارد که باعث راه‌اندازی ۹۰ هزار شغل مستقیم و غیرمستقیم جدید می‌شود.

وی با اشاره به برگزاری سومین گردهمایی مجریان و تسهیل‌گران بنیاد برکت اظهار داشت: مجریان و تسهیل گران، حکم شبکه اجرایی طرح‌های اشتغال‌زایی بنیاد را دارند و ۵۰ هزار طرح امسال به دست آنها عملیاتی شده است.

مدیرعامل بنیاد برکت با تاکید بر این‌که کارآفرین، محبوب خداست، تصریح کرد: خداوند کسانی را که برای دیگران شغل ایجاد کرده و گره از کارشان باز می‌کنند، دوست دارد.

ترکمانه با اشاره به نرخ بالای بیکاری در کشور خاطرنشان کرد: بیکاری بزرگترین مشکل مردم و کشور است که بنیاد برکت با برنامه‌ای مدون و کارشناسی شده به سراغ این معضل رفته و درصدد رفع آن است.

وی تاکید کرد: بنیاد برکت از ظرفیت و پتانسیل های مردمی برای حل معضل بیکاری استفاده می‌کند که هنر بزرگ این بنیاد است. تبیین اهمیت اشتغال‌زایی در جامعه کار بزرگی است.

ترکمانه اظهار داشت: بنیاد برکت توانسته با جذب مشارکت‌های مردمی، در مدت ۱۴ سال، نزدیک به ۳ هزار و ۴۳۰ میلیارد ریال سرمایه مردمی را معطوف اشتغال‌زایی کند.

مدیرعامل بنیاد برکت مجریان و تسهیل‌گران را به حسن اخلاق و رفتار توصیه کرد و گفت: امیدواریم تا پایان سال آینده تعداد روستاهای تحت پوشش فعالیت‌های اشتغال‌زایی برکت به ۲۰ هزار روستا برسد و بنیاد در نیمی از روستاهای کشور حضور داشته باشد.

در اختتامیه سومین گردهمایی مجریان و تسهیل‌گران بنیاد برکت با برقراری ارتباط ویدیوکنفرانسی با سه استان کردستان، کرمان و البرز طرح‌های اشتغال‌زایی در این استان‌ها به بهره‌برداری رسید. همچنین از مجریان و تسهیل‌گران برگزیده تقدیر شد.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *