شکستگی مچ دست شایعترین شکستگی استخوان است

۲۴م آذر ،

شواهد موجود نشان می دهند که شکستگی مچ دست شایعترین شکستگی استخوان در جهان است و پوکی استخوان عاملی مهم در بروز این نوع آسیب محسوب می گردد.

هادی عبادی متخصص و جراح ارتوپدی در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران گفت:  بسیاری از آسیب های ارتوپدی در نتیجه تروما ایجاد می شوند و در صورتی که استخوان ها استحکام کافی نداشته باشد، احتمال بروز شکستگی یا تشدید آسیب افزایش می یابد.

وی با بیان این که پوکی استخوان عاملی تاثیر گذار در بروز آسیب های ارتوپدی است، تاکید کرد: شواهد موجود نشان می دهند که شکستگی مچ دست شایعترین شکستگی و آسیب استخوانی در جهان است و پوکی استخوان عاملی مهم در بروز این نوع آسیب محسوب می گردد.

عبادی افزود: پس از شکستگی مچ دست، شکستگی های ران، مهره ها، زانو، شانه، لگن و مچ پا نیز جزء آسیب ها و شکستگی های شایع استخوانی محسوب شده که به ویژه در اشخاص سالمند شیوع بسیار بالایی دارند.

وی یادآور شد: عمده آسیب های فوق به سبب پوکی استخوان ایجاد می شوند و در واقع در صورت بروز تصادفات، افتادن از بلندی و دیگر حوادث مشابه، فرد مبتلا به پوکی استخوان بیش از دیگران در معرض آسیب و شکستگی قرار دارد./ع۲


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *