شکست والیبال نشسته ایران و طلای از دست رفته

خبر گزاری مهر: تیم ملی والیبال نشسته ایران که در هفت دوره حضورش در فینال رقابت‌های پارالمپیک به پنج عنوان قهرمانی دست یافته بود و در آستانه کسب ششمین طلا قرار داشت، در دیداری پراشتباه برابر تیم ملی بوسنی شکست خورد و به مدال نقره بسنده کرد.

به گزارش خبرنگار اعزامی مهر به لندن، دیدار فینال رقابت‌های والیبال نشسته چهاردهمین دوره بازی های پارالمپیک شامگاه شنبه در سالن والیبال مجموعه ورزشی اکسل بین تیم های ایران و بوسنی دو رقیب سنتی سالیان اخیر والیبال نشسته جهان برگزار شد که در نهایت تیم ملی بوسنی با برتری برابر ایران به مدال طلا دست پیدا کرد.

در این رقابت دو تیم گیم اول را پایاپای آغاز کردند اما در پایان این گیم ملی پوشان ایران موفق شدند با نتیجه ۲۵ بر ۱۹ حریف خود را شکست دهند. در گیم دوم هم بازی نزدیکی را هر دو تیم ارائه کردند اما بوسنی با عملکردی بهتر موفق شد گیم دوم را با نتیجه ۲۵ بر ۲۱ تیم کشورمان را شکست دهد.

در گیم سوم و در حالی که انتظار می رفت ملی پوشان ایران به خود بیایند و عملکرد بهتری داشته باشند اما بازهم این بوسنی بود که ۲۵ بر ۲۲ نتیجه را از آن خود کرد و در گیم چهارم هم اوضاع برای ایران بهتر نشد و بوسنی با ارائه نمایشی بهتر در نهایت با پیروزی ۲۵ بر ۱۵ این گیم را برد تا در نهایت ۳ بر یک ایران را شکست دهد. این پیروزی در حالی رقم خورد که ایران در مرحله مقدماتی  ۳ بر یک بوسنی را شکست داده بود.

این دومین شکست تلخ تیم ملی والیبال نشسته ایران برابر بوسنی در بازی های پارالمپیک بود. تیم ایران در رقابت های المپیک ۲۰۰۴ آتن نیز در دیدار فینال برابر بوسنی شکست خورد و به مدال نقره دست پیدا کرد. این بیست و دومین مدال ایران در این دوره از بازی ها بود.

به گزارش خبرنگار مهر، کاروان ورزش ایران که با نام دلوار در چهاردهمین دوره بازی‎های پارالمپیک شرکت کرده تاکنون موفق به کسب ۲۲ مدال شده است. مدال‌آوران ورزش ایران و رنگ مدال‎های آنها به شرح زیر است:

مدال طلا:
جلیل باقری (پرتاب وزنه)، پیمان نصیری (دوی ۱۵۰۰ متر)، زهرا نعمتی (تیروکمان)، محسن کائیدی (پرتاب نیزه)، سیامند رحمان، نادر مرادی، علی حسینی و مجید فرزین (وزنه برداری)، جواد حردانی(پرتاب دیسک)

مدال نقره:
مهرداد کرم‌زاده (پرتاب دیسک)، کامران شکری (پرتاب نیزه)، محسن کائیدی (پرتاب وزنه)، سجاد نیک پرست (پرتاب نیزه)، روح الله رستمی (وزنه برداری) و عبدالرضا جوکار (پرتاب نیزه)، تیم ملی والیبال نشسته

مدال برنز:
ساره جوانمردی (تفنگ بادی ۱۰ متر)، علی صادق‌زاده (وزنه برداری) و جواد حردانی (پرتاب وزنه)، فرزاد سپه‌وند (پرتاب دیسک)، علی محمدیاری (پرتاب دیسک) و ریکرو تیمی بانوان

چهاردهمین دوره بازی‌های پارالمپیک از ۸ تا ۱۸ شهریورماه به میزبانی لندن برگزار می‌شود. کاروان ورزش ایران با ۷۹ ورزشکار جانباز و معلول در ۱۳ رشته ورزشى (۱۰ رشته جانبازان و معلولان و ۳ رشته نابینایان و کم‌بینایان) با شعار “توکل، تلاش، میثاق با شهدا” در این دوره از بازی‌ها شرکت کرده است.


مجله اینترنتی برترین ها سبک زندگی سلامت دکوراسیون موفقیت کودک

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ