شکست پساکرونایی استقلال ۹ نفره مقابل فولاد

مصاف فولاد و استقلال با برتری دو بر یک قرمز پوشان خوزستانی به پایان رسید.

به گزارش ممتازنیوز به نقل از ایسنا، در جریان بازی معوقه هفته هفدهم رقابت‌های لیگ برتر دو تیم فولاد خوزستان و استقلال به مصاف هم رفتند که نتیجه این بازی با پیروزی دو بر یک شاگردان جواد نکونام به پایان رسید.

کارت زرد:‌ محمد دانشگر (دقیقه ۴۵)، عارف غلامی (دقیقه ۵۳) و مهدی قایدی (دقیقه ۷۲) برای استقلال، فرشاد احمدزاده (دقیقه ۴۸) و لوسیانو پریرا (دقیقه ۸۶) برای فولادخوزستان

کارت قرمز:‌ علی کریمی و فرهاد مجیدی (دقیقه ۴۵) و عارف غلامی (دقیقه ۶۶) برای استقلال

گل‌ها:‌ روزبه چشمی (دقیقه ۱۱) برای استقلال،  موسی کولیبالی (دقیقه ۲۶)  و مجتبی نجاریان (دقیقه ۸۰) برای فولاد خوزستان

نیمه اول

این بازی که قضاوتش را سید مهدی سید علی بر عهده داشت، با برخورد بازیکنان استقلال و فولاد در میانه میدان در جریان بود و هر دو تیم در تلاش بودند تا روی دروازه یکدیگر موقعیت‌هایی را ایجاد کنند که هیچکدام از آن‌ها نتیجه‌بخش نبود.

در دقیقه ۱۱ استقلال توانست اولین گل این بازی را به ثمر برساند. روزبه چشمی با حضور محوطه جریمه فولاد، از توپ ارسالی سمت چپ استفاده کرد و شوت این بازیکن در ابتدا توسط شهاب گردان دفع شد اما توپ برگشتی را چشمی موفق شد روانه دروازه فولاد کند تا حساب کار یک بر صفر به سود استقلال شود.

بعد از این گل، شاگردان جواد نکونام به دنبال جبران نتیجه بودند و سعی داشتند با ایجاد موقعیت روی دروازه حریف، گل تساوی را به ثمر برسانند. در دقیقه ۲۲ جدی‌ترین موقعیت فولاد رقم خورد. توپ ارسالی از سمت چپ و ضربه سر بازیکن فولاد در محوطه جریمه،  واکنش سید حسین حسینی را به همراه داشت و این موقعیت بعد از برخورد توپ به تیرک دروازه، توسط آبی‌پوشان پایتخت دفع شد.

تلاش فولاد برای جبران نتیجه در دقیقه ۲۶ به ثمر رسید. ضربه ارسالی بازیکن فولاد از سمت چپ با ضربه سر موسی کولیبالی همراه بود و این بازیکن با گشودن دروازه استقلال، موفق شد نتیجه این بازی را به تساوی بکشاند.

پس از توقف سه دقیقه‌ای بازی در دقیقه ۳۰، بازی افت محسوسی داشت و توپ بیشتر در میانه میدان در جریان بود. فولاد در این دقایق به دنبال ایجاد موقعیت روی دروازه استقلال بود اما نتوانست موقعیت خطرناکی روی دروازه این تیم ایجاد کند. در دقیقه ۴۳،‌ علی کریمی به دلیل حرکت خطرناک روی بازیکن فولاد با کارت قرمز مستقیم داور از زمین بازی اخراج شد. در ادامه فرهاد مجیدی سرمربی استقلال به دلیل اعتراض به تصمیم داور توسط  سید علی از زمین بازی اخراج شد.

پس از اخراج بازیکن و سرمربی استقلال،‌ بازی دقایقی متوقف شد و پس از به جریان افتادن بازی،  تلاش دو تیم برای به ثمر رساندن گل دوم  بی‌نتیجه بود تا این دیدار در نیمه اول با تساوی یک بر یک به پایان برسد.

نیمه دوم

با آغاز نیمه دوم، دو تیم در تلاش بودند تا بتوانند موقعیت‌هایی رو دروازه‌ها ایجاد کنند اما موقعیت‌های نصفه و نیمه شاگردان مجیدی و نکونام تا دقیقه ۶۰ راه به جایی پیش نبرد.

جدی‌ترین موقعیت فولاد در دقیقه ۶۱ رقم خورد و ضربه شوت محکم فرشاد احمدزاده پشت محوطه جریمه استقلال، با واکنش سید حسین حسینی همراه بود و بعد از برخورد با تیرک دروازه به بیرون رفت.

عارف غلامی در دقیقه ۶۶ به علت برخورد با بازیکن فولاد، با دریافت کارت زرد دوم از زمین مسابقه اخراج شد تا آبی‌پوشان پایتخت این بازی را با ۹ نفر ادامه دهد.

با ۹ نفره شدن استقلال، شاگردان جواد نکونام با افزایش حملات خود به دنبال به ثمر رساندن گل برتری بودند و تعویض‌های تدافعی شاگردان فرهاد مجیدی این تیم را در لاک دفاعی فرو برد.

استقلال در دقیقه ۷۸ صاحب یک موقعیت شد و سانتر ارسالی وریا غفوری روی یک کاشته، ضربه سر روزبه چشمی را به همراه داشت که این توپ با اختلاف از کنار دروازه فولاد به بیرون رفت.

 شاگردان جواد نکونام در ادامه حملات خود، موفق شدند در دقیقه ۸۰ به گل برسند و مجتبی نجاریان با حضور در محوطه جریمه استقلال، با یک ضربه مهار نشدنی موفق شد دروازه استقلال را برای بار دوم باز کند.

آبی‌پوشان پایتخت پس از دریافت گل دوم، با حملات نصفه و نیمه خود به دنبال جبران نتیجه بودند اما موقعیت‌های نصفه و نیمه استقلال در این بازی راه به جایی پیش نبرد. دقیقه ۸۵ علی دشتی فرصت خوبی پشت محوطه جریمه فولاد پیدا کرد اما شوت این بازیکن با اختلاف از بالای دروازه فولاد به بیرون رفت.

در ادامه تلاش فولاد خوزستان برای به ثمر رساندن گل بیشتر راه به جایی نبرد و شاگردان فرهاد مجیدی برای به تساوی کشاندن این بازی راه به جایی نبردند تا این بازی با نتیجه دو بر یک به سود فولاد به پایان برسد.

با این نتیجه استقلال با ۳۶ امتیاز در رده چهارم جدول باقی ماند و فولاد با یک پله صعود و با ۳۶ امتیاز و با توجه به تفاصل گل کمتر نسبت به استقلال به رده پنجم جدول رقابت‌های لیگ برتر صعود کردند.

ترکیب استقلال:  سید حسین حسینی، روزبه چشمی، سیاوش یزدانی، عارف غلامی، علی کریمی، مسعود ریگی، وریا غفوری، هرویه میلیچ (دقیقه ۴۵- محمد دانشگر)، آرش رضاوند، ارسلان مطهری (فرشید باقری- دقیقه ۷۰) و مهدی قایدی (علی دشتی- دقیقه ۷۵).

ترکیب فولاد خوزستان:‌ شهاب گردان، موسی کولیبالی، محمد قاسمی نژاد، محمد آبشک، احمد عبدالله زاده (دقیقه ۶۷- عباس بوعذار)، عارف آقاسی، لوسیانو پریرا ( دقیقه ۸۶- امیرحسین باقرپور)، وحید حیدریه، فرشاد احمدزاده، صابر حردانی (مجتبی نجاریان دقیقه ۷۴) و حسن بیت سعید.

انتهای پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ