شیوع مجدد بیماری وبا در کشور/ اقدامات وزارت بهداشت برای پیشگیری از بیماری

مهر ۱۴۰۰
ممتاز نیوز: عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی درخصوص شیوع مجدد بیماری وبا در کشور گفت: موضوع شیوع مجدد بیماری وبا در کشور را از وزارت بهداشت پیگیری کرده ایم و خوشبختانه جای نگرانی از بابت شیوع این بیماری در کشور وجود ندارد.

مراد هاشم زهی در گفت و گو با پانا، اظهار داشت: موضوع شیوع مجدد بیماری وبا در کشور را از وزارت بهداشت پیگیری کرده ایم و خوشبختانه جای نگرانی از بابت شیوع بیماری وبا در کشور وجود ندارد چراکه تمام اقدامات لازم برای کنترل این بیماری از سوی وزارت بهداشت صورت می گیرد.
 
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به شیوع بیماری وبا از جنوب کشور خاطرنشان کرد: طبق اعلام وزارت بهداشت، احتمال گسترش وبا از استان های جنوب شرقی کشور به سایر نقاط وجود ندارد و تمامی اقدامات برای پیشگیری انجام می گردد.
 
وی با بیان اینکه ۹۰ درصد جمعیت کشور به آب سالم دسترسی دارند، تصریح کرد: لازم است که مردم نیز نکات ایمنی را برای مقابله با این بیماری رعایت کنند ضمن اینکه خوشبختانه مشکلی در رابطه با درمان بیماران نیز در کشور وجود ندارد.
 
به کزارش پانا، همچنین دکتر نبوی معاون مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت نیز با اشاره به شناسایی بیش از ۳۰ مورد وبا و یک مورد مرگ ناشی از این بیماری، تاکید کرد هیچگونه موردی از ابتلا به بیماری وبا در اتباع ایرانی وجود نداشته و تمام موارد ابتلا مربوط به اتباع بیگانه بوده که به طور غیرقانونی از افغانستان وارد کشور شده اند.
 
نبوی همچنین تصریح کرد مشکلی که در رابطه با درمان اتباع بیگانه مبتلا به وبا داریم این است که آنها به طور غیرقانونی وارد کشور شده اند اما به هرحال حتی اگر این اتباع ناگزیر به بازگشت به کشور خود باشند از لحاظ اخلاقی و انسانی باید آنان را درمان کنیم.اکنون تمام اتباع مبتلا به وبا که شناسایی شده اند ، تحت درمان قرار گرفته اند؛ شدت بیماری آنان مختلف است به گونه ای که بعضی از آنان به صورت سرپایی و تعداد دیگری به صورت بستری تحت مراقبت های درمانی قرار گرفته اند.

health Rss :salamatnews.com
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ