صادرات محصولات کشاورزی به کشورهای عربی از سرگرفته می‌شود

رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی با بیان اینکه ۲۹ مهرماه سال جاری نخستین محموله محصولات کشاورزی ایران که عمدتا شامل انواع میوه جات است، به کشور کویت ارسال خواهدشد، کشورهای عربستان، قطر و بحرین را از جمله مشتریان بعدی محصولات کشاورزی ایران اعلام کرد.

سیدرضا نورانی در گفتگو با مهر در رابطه با ادامه روند صادرات محصولات کشاورزی به کشورهای عربی اظهارداشت: متاسفانه بنا به دلایلی صادرات محصولات کشاورزی ایران به کشورهای عربی طی مدتی قطع شده بود که خوشبختانه با اقدامات صورت گرفته قرار است این اقدام از سر گرفته شود.

وی با بیان اینکه روز ملی صادرات (۲۹ مهرماه سال جاری) نخستین محموله محصولات کشاورزی به کشور کویت ارسال شود، گفت: درصورتیکه این اقدام موفقیت آمیز باشد، محصولات کشاورزی خود را به کشورهای عربی دیگر مانند عربستان، قطر و بحرین صادر خواهیم کرد.

نایب رئیس کنفدراسیون صادرات ایران با اشاره به اینکه این محصولات کشاورزی عمدتا شامل انواع میوه جاتی مانند “سیب، انگور، انار، هلو، شلیل و کیوی” هستند، گفت: براساس تفاهم انجام گرفته با سازمان توسعه تجارت قرار است یک کشتی کانتینربربا ظرفیت حدود ۱۶۰ تن که متعلق به یک شرکت خصوصی خارجی است محموله میوه ایران را از بندر بوشهربه کشورکویت حمل کند.

کشاورزی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ