“صادرات” ۳۱۳ میلیون دلار کالا از گمرکات گیلان

گردآوری شده توسط گروه اقتصاد ممتاز نیوز:

در هشت ماه اول سال، بالغ بر ۸۶۸ هزار تن کالا از گمرکات انزلی، آستارا و حسن رود به بیش از ۳۰ کشور دنیا صادر شده است که این مقدار از نظر وزنی ۴۰ درصد افزایش نشان می دهد.

به گزارش ممتاز به نقل از خبرنگاراقتصادی باشگاه خبرنگاران به نقل از گمرک گیلان، ناظر گمرکات گیلان ومدیرکل گمرک انزلی از رشد صادرات بالغ بر ۳۱۳  میلیون و ۴۲۶ هزار دلار کالای غیرنفتی از گمرکات گیلان خبر داد و گفت: صادرات در هشت ماهه اول سال جاری از لحاظ دلاری ۲ درصد رشد داشته است.

پرویز تقوی اظهار داشت: در مجموع بالغ بر ۸۶۸ هزار تن کالا از گمرکات انزلی، آستارا و حسن رود به بیش از ۳۰  کشور دنیا صادر شده است که این مقدار از نظر وزنی ۴۰ درصد افزایش نشان می دهد.

وی ادامه داد: عمده کالاهای صادراتی استان را محصولات نباتی(۱۴ وزنی و ۳۴ % ارزشی)، محصولات معدنی و مصنوعات از آن (۵۷ % وزنی و ۹ % ارزشی) محصولات صنایع شیمیایی (۱۱% وزنی و ۱۲% ارزشی ) و ….. تشکیل می دهد.

ناظرگمرکات گیلان ومدیر کل گمرک انزلی تصریح کرد: صادرات گمرکات استان  عمدتاً  به کشور فدراسیون روسیه (۱۳ %وزنی و ۲۶ % ارزشی)، آذربایجان (۷۳ % وزنی و ۴۵ %ارزشی )، ترکمنستان (۶% وزنی و۹ % ارزشی) انجام می‌شود.

تقوی ادامه داد: ما همچنین با کشورهایی گرجستان، قزاقستان، هند، اکراین، آلمان، ایتالیا، بلوروس، ارمنستان، فرانسه، ترکیه، جمهوری مولداوی، انگلستان، امارات متحده عربی، مالزی ،اندونزی، عراق، افغانستان، کنیا و … مبادلات تجاری داشته ایم.
 
وی افزود:در هشت ماهه اول امسال بالغ بر ۶هزار و ۳۰۳ تن کالا بصورت صادرات چمدانی به ارزش ۱۰ میلیون و ۲۶۳ هزار و ۰۶۲ دلار از طریق گمرکات استان گیلان صادر گردید.

ناظر گمرکات گیلان گفت: در هشت ماهه اولین امسال بالغ بر یک میلیون و ۱۵۲ هزارتن کالا به ارزش ۸۲۴ میلیون و ۸۹۲ هزار دلار از طریق گمرکات استان گیلان به کشور واردات قطعی شده است.

تقوی تصریح کرد: ۷۷ درصد وزنی و ۶۷ درصد ارزشی کالاهای وارداتی از استان گیلان را فلزات معمولی و مصنوعات از آن تشکیل می دهد.

وی ادامه داد: عمده واردات گمرکات گیلان از کشور فدراسیون روسیه، امارات، قبرس، ترکیه، اکراین و چین می باشد.

تقوی افزود: کشورهایی همچون آفریقای جنوبی، اندونزی، مالزی، استونی، جمهوری چک، کنیا و جزیره استوک از جمله کشورهایی می باشند که به مقصد کالاهای صادراتی ما افزوده شده اند.

انتهای پیام/


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ