صادق گودرزی، دهمین مدال‌آور ایران

جام جم آنلاین: صادق گودرزی کشتی‌گیر وزن ۷۴ کیلوگرم تیم ملی کشتی آزاد ایران و دارنده دو مدال نقره و یک برنز جهان، با قبول شکست مقابل کشتی‌گیر مطرح آمریکا، به مقام نایب قهرمانی بازی‌های المپیک ۲۰۱۲ لندن بسنده کرد و پنجمین مدال نقره کاروان ورزشی ایران را در این بازی‌ها به دست آورد.

صادق گودرزی نایب قهرمان جهان در سال های ۲۰۱۰ و ۲۰۱۱ و برنده مدال برنز جهان در سال ۲۰۰۹، امشب (جمعه) و لحظاتی پیش در ورزشگاه اکسل شهر لندن در دیدار نهایی مقابل ارنست جردن باروفس قهرمان سال ۲۰۱۱ بزرگسالان جهان در شهر استانبول ترکیه از آمریکا در دو وقت متوالی و با نتایج یک بر صفر و یک بر صفر شکست خورد و به مقام نایب قهرمانی و مدال نقره المپیک لندن قناعت کرد.

صادق گودرزی که در دور نخست رقابت‌های وزن ۷۴ کیلوگرم استراحت داشت، در دور دوم کریل ترزیف دارنده مدال برنز بازی‌های المپیک ۲۰۰۸ پکن از بلغارستان را در دو وقت متوالی و با نتایج ۵ بر صفر و ۳ بر یک شکست داد.

نماینده ایران در وزن ۷۴ کیلوگرم مسابقه‌های کشتی آزاد بازی‌های المپیک لندن، در دور سوم سوسلان تگی‌یف نایب قهرمان بازی‌های المپیک ۲۰۰۸ پکن و بازی‌های آسیایی ۲۰۱۰ گوانگ ژو چین از ازبکستان را در دو وقت متوالی و با نتایج ۳ بر صفر و یک بر یک شکست داد.

گودرزی در مرحله نیمه نهایی، گابور هاتوش از مجارستان را در دو وقت متوالی و با نتایج ۲ بر صفر و ۲ بر صفر شکست داد و راهی دیدار نهایی شد.

مسابقه‌های کشتی آزاد بازی‌های المپیک ۲۰۱۲ لندن، ساعت ۱۶ و ۳۰ دقیقه بعدازظهر امروز (جمعه) با رقابت‌های دو وزن ۵۵ و ۷۴ کیلوگرم در ورزشگاه اکسل شهر لندن آغاز شد.

رقابت های سه وزن ۶۰، ۸۴ و ۱۲۰ کیلوگرم نیز فردا (شنبه) و دو وزن ۶۶ و ۹۶ کیلوگرم، روز یکشنبه برگزار می‌شود و مسعود اسماعیل پور، احسان لشکری، کمیل قاسمی، مهدی تقوی و رضا یزدانی به مصاف رقبای خود خواهند رفت. (ایرنا)


jamejamonline.ir – 22 – RSS Version

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *