صالحی: در میانمار ۱۶۰نفر کشته شده اند

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: آماراعلام شده کشته شدگان میانمار از سوی وزارت خارجه ۱۶۰ نفر بود و این درحالی است که آمار منابع خبری بسیار وسیع تر و چند هزار نفر است.

منصور حقیقت پور، نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی با حضور وزیر امور خارجه، گفت: در این جلسه بحث مبسوطی درباره بررسی آخرین وضعیت مسلمانان در میانمار با حضور وزیر امور خارجه شد.

وی افزود: مواردی از جمله پیگیری برقراری خط رساندن کمک ها به مسلمانان میانمار و همچنین خط تماس با وزرای خارجه میانمار و بنگلادش در دستور کار وزیر امور خارجه قرار گرفت.

حقیقت پور همچنین درباره آمار کشته شدگان در میانمار نیز گفت: آمار کشته شدگان میانمار متفاوت است. آنچه که از سوی وزارت امور خارجه اعلام شد ، ۱۶۰ نفر بود که البته مراکز خبری دیگر آمار بسیار وسیع تری را اعلام کرده اند و آماری که ما در دست داریم چند هزار نفر است.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی ضمن انتقاد از عملکرد وزارت خارجه در موضوع میانمار تأکید کرد: در این جلسه به وزیر امور خارجه تأکید شد که باید تحرک و چابکی بیشتری را در این زمینه داشته باشند.


JazabNews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ