صالح‌آبادی عوامل رشد شاخص بورس را تشریح نمود

به گزارش تفسیری ممتازنیوز به نقل از خبر گزاری ایسنا در تاریخ دوشنبه ۱۵آبان۹۱،

110[1].jpg

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت:بورس سرمایه‌های مازاد و پس اندازهای اضافه را سمت خود جذب می نماید، پس اندازهایی که اگر به سمت بورس نیاید می تواند به قسمت‌های دیگر اقتصاد برود و ضررهایی را ایجاد کند.

دکتر علی صالح آبادی رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار تهران در گفت‌وگو با خبرنگار بورس خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، در مورد اظهارات وزیر صنعت که گفته بود شاخص بورس در وضعیت کنونی عامل رشد متوازن اقتصاد نمی باشد و رشد آن مشکلات عدیده‌ای را برای بنگاه‌های کوچک ایجاد نموده است،گفت:به اعتقاد من مثبت بودن شاخص بورس عاملی بسیار مهم و مثبتی در اقتصاد است.

وی افزود:۳۷ صنعت در بورس حضور دارند که در بورس اثر گذارند به طوری که بعضی صنایع اثر مثبت و بعضی صنایع اثر منفی روی شاخص بورس می گذارند ولی برآیند آنها در شاخص بورس مثبت بوده است.

رئیس سازمان بورس ادامه داد:از طرف دیگر بورس محلی برای تامین مالی است و بسیاری از بنگاه‌های اصل ۴۴ که وارد بورس شدند از طریق بورس تامین مالی نمودند به طوری که سرمایه شرکت فولاد مبارکه وقتی که وارد بورس شد ۱۵۰۰ میلیارد تومان بود و در حال حاضر سرمایه این شرکت به ۲۵۰۰ میلیارد تومان رسیده است.

صالح آبادی خاطرنشان نمود: حتی در بورس کالا نیز شرکتهای تولید نماینده با سلفی که می فروشند برای تولیدشان تامین مالی می نمایند در صورتی که اگر آنها از طریق بورس کالا تامین مالی نکنند باید از بانک تامین مالی نمایند.

انتهای پیام


ایسنا

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *