صدراعظم اتریش استعفا داد / اتهام وی: رشوه دادن به خبرنگاران

صدراعظم اتریش و میزبان نشست برجام استعفا داد.

صدراعظم اتریش استعفا داد / اتهام وی: رشوه دادن به خبرنگاران

به گزارش ممتاز نیوز، سباستین کورتز، صدراعظم اتریش، چند روز پس از آن که دادستانی اعلام کرد تحقیقاتی قانونی در مورد برخی از اتهامات مطروحه علیه او آغاز کرده است، روز شنبه اعلام کرد که استعفا می‌دهد. این سیاستمدار راست میانه، متهم است که از منابع مالی دولت فدرال به کارشناسان نظرسنجی و روزنامه‌نگاران در ازای پوشش خوب از خود و دولتش، رشوه داده است.

کورتز ۳۵ ساله، از سال ۲۰۱۷ رهبر حزب محافظه‌کار «مردم» است و در حال حاضر در صدر دولتی ائتلافی قرار دارد. سایر احزاب شریک دولت، «حزب مردم» را تهدید کرده بودند که اگر کورتز را کنار نگذارد، از ائتلاف کنار می‌روند.

کورتز در نشستی خبری در وین به خبرنگاران گفت: «اعتراف می‌کنم که این اقدام، گام ساده‌ای برای من نیست. کشور من مهم‌تر از شخص من است. کشور به ثبات نیاز دارد.»

صدراعظم گفت پیشنهاد کرده است که الکساندر شالنبرگ، وزیر خارجه کنونی، به جای او در صدر دولت قرار گیرد. شالنبرگ سیاستمداری مستقل است و از خانواده‌ای دیپلمات می‌آید. او متولد برنِ سوئیس و بزرگ‌شده کشورهایی همچون هند، اسپانیا و فرانسه است و پدرش نیز از سفرای اتریش بوده است.

با این حساب، به‌نظر می‌رسد که کورتز دیپلماتی غیرحزبی را جای خود گذاشته است تا صندلی‌اش گرم بماند. او به هیچ وجه قصد کنار رفتنِ حتی موقتی از عرصه سیاست را ندارد و همچنان رهبر «حزب مردم» خواهد بود، و رهبر فراکسیون این حزب در مجلس می‌شود.

سباستین کورتز متهم به استفاده از پول‌های دولت برای رشوه دادن به روزنامه‌نگاران است

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ