صدور کیفرخواست ۴ زورگیر تهرانی

۳۰م آذر ،

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

دادستانی تهران از صدور کیفرخواست برائ ۴ زورگیر تهرانی و ارسال پرونده این اشخاص به دادگاه خبر داد.

 به گزارش انتخاب، فارس به نقل از دادستانی تهران نوشت: پرونده اتهامی چهار نفر عامل  سرقت اخیر در تهران کە فیلم آن در فضای مجاز انتشار یافته بود، با اتهام محاربه و سرقت مسلحانه مقرون به آزار به دادگاه ارسال شد.

در کیفرخواست صادر برائ دو نفر از متهمان اتهام محاربه و نیز جرح عمدی و نیز برائ دو متهم دیگر نیز به اتهام سرقت مقرون به آزار درخواست کیفر شده است.

دادستان تهران هم چنین در کیفرخواست صادره  با توجه به سوابق متعدد متهمان ، علاوه بر مجازات های مقرر قانونی، از دادگاه درخواست کرده است مواد ۱۹ و ۴۸ مکرر قانون مجازات اسلامی نیز در خصوص آنان اعمال گردد.

انتظار می رود جلسه محاکمه این چهار متهم هفته آینده در دادگاه انقلاب اسلامی تهران برگزار شود.

پیشتر در روز شنبه مورخ ۱۱/۹/  فردی با مراجعه به کلانتری ۱۰۷ فلسطین اعلام کرده بود زمانی کە در حال بازگشت از بانک به محل کار خود در یک شرکت خصوصی بوده ، توسط چهار نفر متهم مذکور کە با دو دستگاه موتورسیکلت تردد می کردند با قمه و چاقو  مورد حمله قرار گرفته و آنان ضمن مجروح کردن او ، اسناد و مدارک مالی و وجوه  او را به سرقت برده اند.

با اعلام به مرجع قضایی و با  توجه به اینکه از صحنه سرقت فیلمی بدست آمده بود، موضوع در دستور کار پلیس و دادسرای امور جنایی تهران قرار گرفت و پس از تجزیه و تحلیل تصاویر به دست آمده و با دستورات قضایی بازپرس پرونده  یکی از متهمان در تاریخ ۲۳/۹/ دستگیر شد کە پس از انجام تحقیقات بعدی ، نامبرده با اقرار به سرقت ، سه هم دست دیگر خود را نیز معرفی کرد کە آنان نیز در تاریخ ۲۵/۹/ شناسایی و دستگیر شده و  مامی متهمان به ارتکاب سرقت یاد شده اعتراف کردند.

در این تحقیقات هم چنین مشخص شد کە دو نفر از متهمان کە سوابق متعدد کیفری قبلی دارند ، در حین ارتکاب قمه و چاقو  به همراه داشته و شاکی را با استفاده از آن مورد ضرب و شتم قرار داده اند.

در تحقیقات محلی نیز گواهان و شهود حاضر در صحنه سرقت، ضمن تشریح جزئیات اعلام کردند کە در اثر سرقت یاد شده دچار رعب و هراس شده اند.

به دستور بازپرس پرونده ، هم چنین ضمن بازسازی صحنه، هر ۴ متهم یاد شده به پزشکی قانونی جهت معاینه روان پزشکی معرفی کە نتیجه حاصله حاکی از آن است کە متهمان چه در زمان ارتکاب جرم و چه در زمان حاضر از سلامت روانی و روحی برخوردار می باشند.

لازم به توضیح است کە رسیدگی به سایر اتهامات متهمین یاد شده در دادسرای امور جنایی تهران ادامه دارد.


خبرگزاری انتخاب |
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ