صدور ۲۰۰ قرار بازداشت علیه منافقین/ تداوم بقای منافقین غیر قانونی است

به گزارش خبرگزاری مهر، “حیدر حسین العکیلی” در گفتگو با روزنامه الصباح عراق اظهار داشت: ۱۵۰ قرار بازداشت از سوی دادگاههای عراقی و ۵۰ قرار دیگر از سوی اینترپل علیه منافقین صادر شده است.

وی با اشاره به حوادث سال گذشته در اردوگاه اشرف، افزود: این احکام بازداشت تاکنون به اجرا  نرسیده است، چون نزدیک شدن نیروهای عراقی به اردوگاه منافقین باعث ایجاد درگیری میان دو طرف می شود.

این مقام مسئول در وزارت حقوق بشر عراق با اشاره به تداوم انتقال منافقین از اردوگاه اشرف به اردوگاه لیبرتی در راستای خروج آنها از عراق، اظهار داشت: نیمی از ساکنان اردوگاه اشرف از بازگشت به وطنشان واهمه دارند. چون سرکردگان آنها که در پاریس هستند، آنها را خائن دانسته و مستحق اعدام معرفی می کنند.

وی تاکید کرد: یکی از دلایلی که ساکنان اردوگاه اشرف با انتقال به لیبرتی مخالفت می کنند این است که اردوگاه اشرف در نزدیکی مرزهای ایران قرار دارد و آنها می توانند با تلاشهای اطلاعاتی و نظامی با بستگان خود ارتباط برقرار کنند.

العکیلی از پذیرش پناهندگی ۱۸۸ تن از اعضای منافقین در کشورهای خارجی خبر داد و افزود: تلاش برای موافقت با پناهندگی دیگر اعضای منافقین همچنان در جریان است.

تداوم بقای منافقین در عراق غیر قانونی است

از سوی دیگر، “فرات الشرع” از نمایندگان پارلمان عراق تاکید کرد: قانون اساسی عراق اجازه نمی دهد منافقین در خاک این کشور باقی بماند.

وی در گفتگو با النهرین اظهار داشت: هر گونه پیشنهادی که در زمینه تمدید بقای گروهک منافقین در پارلمان مطرح شود، با مخالفت شدید تمامی جریانها مواجه می شود.

خاطر نشان می شود انتقال اعضای گروهک تروریستی منافقین از اردوگاه اشرف در پی افزایش خشم وانزجار مردم دیاله ودرخواست آنان برای اخراج این تروریستها صورت گرفته است. دولت عراق انتقال این افراد به لیبرتی را اولین گام برای اخراج نهایی آنان از کشور قلمداد و بر عزم خود برای انجام این کار تاکید کرده است.
 
گروهک تروریستی منافقین علاوه بر اقدامات تروریستی علیه ملت ایران در همکاری با رژیم دیکتاتوری بعث سابق عراق و القاعده جنایتهای فراوانی نیز علیه ملت عراق مرتکب شد.
 
شخصیتهای سیاسی و تحلیلگران عراقی ضمن تاکید مجدد بر غیر قانونی بودن حضور گروهک منافقین در خاک عراق، خروج آنها از اردوگاه اشرف را آغاز فروپاشی این گروهک دانسته اند.


MehrNews Rss Feed

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *